08. 02. 2018 Accenture

Accenture pre viac žien v IT sektore

Ženy sú významným zdrojom na Slovensku doposiaľ nevyužitého potenciálu pre oblasť informačných technológií. Accenture sa stal hlavným partnerom Aj Ty v IT ženskej testerskej akadémie.

Ženy sú významným zdrojom na Slovensku doposiaľ nevyužitého potenciálu pre oblasť informačných technológií. „Preto podporujeme a realizujeme viacero projektov s cieľom zlepšiť možnosti uplatnenia sa žien v našej technologickej divízii, vrátane preškolenia tých, ktoré doteraz nemali s touto oblasťou skúsenosti,“ hovorí Alena Kanabová z Accenture.

Accenture sa stal hlavným partnerom Aj Ty v IT ženskej testerskej akadémie. Z 12 absolventiek prvého kola kurzu ich v decembri minulého roka 9 dostalo a akceptovalo pracovnú ponuku spoločnosti. Ďalšie kolo akadémie začne v marci 2018.

Na základe dlhoročnej spolupráce s organizáciou IT v kurze, počas ktorého absolventi ich vzdelávacích programov absolvujú stáž v Accenture a následne sa u nich môžu aj zamestnať, vznikol vzdelávací program zameraný výhradne na ženy. Počas štyroch až šiestich mesiacov sa niekoľko desiatok žien pripraví na pozície testerka SW aplikácií a programátorka v jazyku Java alebo C#. Kurzy začínajú v polovici februára 2018, už teraz je viac ako 100 prihlásených záujemkýň o ich absolvovanie.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.