16. 08. 2022 COOP Jednota Slovensko

COOP Jednota Nové Zámky, s. d. cez Nadáciu COOP Jednota podporila vybudovanie detského ihriska v Starom Tekove

Dňa 16.8.2022 sa konala v obci Starý Tekov príjemná udalosť. Predseda predstavenstva, Ing. Štefan Mácsadi odovzdal do rúk starostu obce, Ing. Petra Štefana symbolický šek v hodnote 6 000 €, ako víťaznej obci v rámci projektu „Program podpory lokálnych komunít.“

Nové detské ihrisko v centre obce

Darované finančné prostriedky boli efektívne využité pre potešenie najmenších zákazníkov, a to na vybudovanie priestranného detského ihriska priamo v centre obce. Vytvorila sa tak oddychová zóna pre rodičov s deťmi, ktorá je zasadená v krásnej zeleni stromov. „Veľmi nás teší skutočnosť, že práve do obce Starý Tekov smerovali peniaze z projektu na podporu lokálnych komunít. Nedávno sme práve v tejto obci postavili a otvorili veľmi pekný, moderný supermarket a k tomu sme ešte dopomohli obyvateľom obce spríjemniť aj ich voľné chvíle strávené práve na takomto krásnom detskom ihrisku,“ hovorí Ing. Štefan Mácsadi, predseda predstavenstva.

6. ročník podpory lokálnych komunít

Tento rok Nadácia COOP Jednota spustila už 6. ročník projektu „Program podpory lokálnych komunít,“ kedy sa rozdalo obciam a mestám po celom Slovensku celkovo až 156 000 eur. COOP Jednote Nové Zámky, s. d. bolo predložených dokopy 60 projektov, pričom o víťaznom projekte rozhodla samotná verejnosť v hlasovaní v mesiaci jún. Konkrétne výherná obec Starý Tekov sa uchádzala o grant s 3 projektami na revitalizáciu parku – výstavba detského ihriska,  výstavba chodníka a výsadba okrasných drevín. Cieľom programu podpory lokálnych komunít je umožniť občanom podieľať sa na rozhodovaní o ich regionálnom rozvoji. Po minulé roky COOP Jednota Nové Zámky, s. d. podporila touto formou viaceré mestá a obce prostredníctvom výnimočných projektov, akými boli napríklad vybudovanie outdoorového detského ihriska v obci Nesvady, športového detského ihriska v obci Svodín, triedy v prírode pre ZŠ v Šuranoch, ďalej výsadba stromov v parku Rodín v Tvrdošovciach a v parku Hliník v Nových Zámkoch.

COOP Jednota Nové Zámky, s. d. prináša dlhodobo svojim zákazníkom radosť nielen z výhodných nákupov v príjemných a moderných priestoroch, ale aj vďaka podpore a zveľaďovaniu prostredia v obciach a mestách, kde vykonáva svoju obchodnú činnosť.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.