26. 07. 2016 Slovak Telekom

Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion

Kabelka so solárnymi panelmi, inteligentné športové oblečenie alebo tričko vyrobené na 3D tlačiarni. Skupina Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, aby podporila vývoj módy budúcnosti.

Kabelka so solárnymi panelmi, inteligentné športové oblečenie alebo tričko vyrobené na 3D tlačiarni. Skupina Deutsche Telekom štartuje iniciatívu Fashion Fusion, aby podporila vývoj módy budúcnosti.

Spolupráca s veľkými menami: Talentom pomôžu aj Intel a Adidas

V medzinárodnej súťaži Fashion Fusion Challenge budú mať mladé talenty z celej Európy jedinečnú príležitosť získať pomoc a inšpiráciu od najväčších odborníkov z odvetví módy a technológií a pretaviť do reality svoje vizionárske koncepty high-tech oblečenia a doplnkov.

Na súťaži sa podieľajú viacerí renomovaní partneri: Fashion Fusion podporia svojim know-how a materiálmi okrem iných aj globálna technologická spoločnosť Intel, športová značka Adidas a časopis Wired.

Tri súťažné kategórie

Študenti, mladí profesionáli a startupy môžu prihlasovať svoje koncepty do 1. augusta 2016. Práce môžu byť prihlásené do jednej z troch kategórií: Connected Devices & Accessories, Digitally Enhanced Fashion a Smart Services.

Najlepšie nápady bude vyberať odborná porota zložená zo zástupcov viacerých odvetví: Dirk Schönberger (Adidas), Christin Eisenschmid (Intel in Germany), Gesche Joost (Digital Champion), Nikolaus Röttger (Editor-in-Chief, WIRED Germany) a Anita Tillmann (Premium Exhibition).

Výhra 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh

Desiatka vybraných tímov bude môcť doladiť svoje nápady a pripraviť prototypy s pomocou expertov z odvetví módy a technológií na trojmesačnom workshope Fashion Fusion Lab. Okrem odbornej pomoci získajú účastníci ubytovanie a všetky materiály potrebné na zrealizovanie ich nápadov.

Prvá Fashion Fusion Challenge vyvrcholí prezentáciou prototypov na #FASHIONTECH počas Fashion Week-u v Berlíne v januári 2017. Najlepší tím získa 20-tisíc eur a možnosť priniesť svoj produkt na trh v spolupráci s Deutsche Telekomom a jeho partnermi.

Viac informácií a pravidlá pre účastníkov nájdete na fashionfusion.telekom.com