18. 11. 2021 dm drogerie markt

dm podporila sumou vyše 6-tisíc eur ekologický projekt Mojich sedem stromov v Starom Meste

V polovici novembra otvorila dm v bratislavskej Eurovei svoju najväčšiu predajňu na Slovensku, ktorej otvorenie bolo spojené s podporou realizácie jedného z troch ekologických projektov, tentoraz v bratislavskom Starom Meste. O víťazovi bolo rozhodnuté vo verejnom hlasovaní keď s 53 percentami hlasov vyhral projekt Mojich sedem stromov v Starom Meste. Tento projekt bol podporený finančným príspevkom, keď dm zdvojnásobila svoj obrat z novej predajne v prvý deň jej otvorenia, nablokovaný v čase od 16. do 17. hodiny. Ten činil 3 120,6 eur a bol realizovaný 161 zákazníkmi. Víťaznému projektu tak poputoval dvojnásobok obratu, čiže suma 6 241 eur. Symbolický šek na víťaznú sumu odovzdala starostke mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Zuzane Aufrichtovej Jana Šuplatová, oblastná manažérka dm drogerie markt.

„Zeleň je mojou prioritou a tiež prioritou Starého Mesta. Som rada, že to rovnako vidia aj ľudia, ktorí projekt Mojich sedem stromov v Starom Meste podporili. Aj vďaka nim sa teraz môžeme kvalitne postarať o tieto vzácne a krásne stromy, ktoré sú našimi adeptami na zaradenie do slovenského zoznamu chránených stromov. Vážime si takéto aktivity a teší ma, že spoločenská zodpovednosť už na Slovensku nie je neznámym pojmom. Ešte raz ďakujeme,“ povedala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

Jana Šuplatová, oblastná manažérka dm drogerie markt, dodáva: „Tešíme sa, že sa v prvý deň otvorenia po regenerácii filiálky podarilo vyzbierať takú krásnu sumu a podporiť jej dvojnásobnom ekologický projekt v Starom Meste. Veríme, že sa návštevníkom Eurovei bude naša nová, výnimočná dm predajňa páčiť. Už teraz môžeme prezradiť, že sa v nej čoskoro objavia aj ďalšie sortimentné novinky, ktorými zákazníkov určite potešíme.“

O víťazovi rozhodla verejnosť, ktorá sa do 15. novembra do 17. hodiny zapojila do hlasovania prostredníctvom linku na mojadm.sk. Aj vďaka zdvojnásobenej vyzbieranej sume tak bude môcť Bratislava-Staré Mesto podporiť starostlivosť o sedem chránených stromov nachádzajúcich sa v tejto mestskej časti.

Celková plocha novej predajne je 865 m2. Ide o zrekonštruovanú predajňu, ktorej pôvodná plocha bola 490 m2 a jej rekonštrukcia trvala približne šesť týždňov. Je otvorená denne od 9. do 21. hodiny. Na privítanie sú pre zákazníkov počas prvých piatich dní otvorenia predajne pripravené 15-násobné body za celý nákup, ktoré získajú po predložení zákazníckej karty pri každom nákupe v tejto predajni. Pre všetkých zákazníkov bol v deň otvorenia pripravený k nákupu aj sprchovací gél Balea zdarma.

O víťaznom projekte Mojich sedem stromov v Starom Meste

V rámci tohto projektu podporí Bratislava-Staré Mesto starostlivosť o sedem chránených stromov nachádzajúcich sa v tejto mestskej časti. Tieto stromy – topoľ čierny, orech čierny, dub letný, jaseň štíhly a tri buky lesné – sú adeptmi na zaradenie do slovenského zoznamu chránených stromov a potrebujú špeciálnu údržbu a starostlivosť, ktorá si vyžaduje nemalé finančné prostriedky. Sú vysadené v Medickej záhrade, v Slubekovej záhrade, pri Základnej škole M. Hodžu na Podjavorinskej ulici, v parčíku na Škarniclovej a na evanjelickom cintoríne pri Kozej bráne. Zároveň sú súčasťou a témou náučnej pátracej hry pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.