11. 12. 2022 Generali Poisťovňa

Giving Tuesday v Generali

Aj tento rok sa Generali rozhodla zapojiť do viacerých aktivít, ktoré pomáhajú ľudom v ťažkých životných situáciách. Podporiť sa tak rozhodla aj celosvetovú aktivitu Giving Tuesday, ktorá je protipólom prehnaného predvianočného konzumu a míňania peňazí na nepotrebné a zbytočné veci.

Generali sa tak rozhodla darovať štyrom neziskovým organizáciám sumu 10 000 eur. Ako základný dar dostane každá zo štyroch organizácií sumu 1 000 eur. Zvyšných 6 000 eur poisťovňa rozdelí organizáciám na základe hlasovania zamestnancov, pričom každý zamestnanec mohol prideliť minimálne jeden a maximálne dva hlasy.

Financie od Generali tak pomôžu neziskovej organizácii Plamienok, ktorá sa stará o deti s nevyliečiteľnými chorobami, neziskovej organizácii Vagus, ktorá pomáha ľuďom bez domova, DSS Rosa, ktorá sa venuje ľuďom so zdravotným postihnutím, a občianskemu združeniu Brána do života, ktorá pomáha deťom a dospievajúcim bez rodiny.

Do pomoci v rámci aktivity Giving Tuesday sa zamestnanci zapojili aj formou materiálnej zbierky. Ľuďom zo znevýhodnených komunít mohli priniesť a darovať kuchynské potreby, trvanlivé potraviny, drogériu či čistiace alebo pracie prostriedky.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.