20. 04. 2021 Generali Poisťovňa

Jarná zbierka oblečenia a domácich potrieb bola v Generali rekordná

Počas marca sa poisťovňa Generali zapojila do Jarnej zbierky oblečenia a domácich potrieb, ktorú organizovala Nadácia Pontis.

Oblečenie pre dospelých a deti, domáce potreby, kozmetiku aj domáce spotrebiče zbierali zamestnanci a obchodníci Generali pre Komunitné centrum v Hnúšti. Dohromady sa im podarilo vyzbierať skutočne rekordné množstvo až 39 veľkých vriec oblečenia a domácich potrieb, ktoré spolu vážili 420 kilogramov. Množstvo užitočných vecí, ktoré u niekoho len zaberali priestor, teraz našlo svoj domov v rodinách, ktoré ich potrebujú a na ich zaobstaranie nemali dostatok financií.

„Chceme sa nesmierne poďakovať zamestnancom a dobrovoľníkom Generali, ako aj nadácii PONTIS za takúto charitatívnu výpomoc. Vyzbierané veci boli vo veľmi dobrom stave a na rôzne vekove kategórie. Rovnako aj hygiena, kuchynské potreby, hráčky, bolo dostatok naozaj zo všetkého. Sme veľmi radi, že môžeme vďaka dobrým ľudom a firmám pomáhať našim klientom,“ povedali pracovníci Komunitného centra v Hnúšti.

Celú zbierku užitočných vecí dokonca zamestnanci Generali osobne zaviezli do Komunitného centra v Hnúšti ešte pred Veľkou nocou, takže noví majitelia mali počas sviatkov o dôvod na radosť navyše. A tu sú už ich reakcie.

Klientka Mariana:

Chcem sa poďakovať všetkým dobrým ľudom, čo pomohli a zaslali takéto ošatenie do Komunitného centra, pretože sme si mohli pre seba s partnerom vybrať ošatenie. Obaja sme nezamestnaní a máme veľké výdavky na nájom, elektrinu a iné poplatky a nevychádza nám veľmi na ošatenie. Nosíme len to, čo máme, alebo po známych, čo nám darujú. Takáto pomoc nám veľmi dobre padla. Ďakujeme ešte raz.

Klientka Ivetka s dcérou Lýdiou a so synom Romanom:

Ďakujeme touto cestou všetkým darcom. Bývame na ubytovni, platíme veľké poplatky, nemáme prácu už dlhodobo, dcéra študuje na strednej skole a syn na učňovke. Nevychádza mi, aby som im mohla kúpiť solídne oblečenie. Som veľmi vďačná a spokojná. Šaty sú veľmi krásne a dcéra hovorí, že aj moderné. Ďakujeme všetkým.

Klientka Vaneska:

Som veľmi rada, že ma pracovníčky komunitného centra zavolali a poskytli mi takúto pomoc. Pochádzam so 6 súrodencov a šaty si striedame. Mamine nevychádza na to, aby nám všetkým nakupovala. So sestrou obe študujeme už na strednej skole. Navyberala som aj súrodencom potrebné oblečenie. Ďakujem všetkým dobrým ľudom.