18. 03. 2021 McDonald’s Slovakia

McDonald’s spoločne so Slovenským futbalovým zväzom pripravili pre školákov jednoduché tréningy na doma

Ľahká, ale účinná rozcvička, koordinácia rúk a nôh, hry s loptou, strečing. Práve tieto aktivity pomôžu rozhýbať malých školákov, pre ktorých pripravili organizátori najväčšieho školského futbalového turnaja McDonalds Cup sériu krátkych tréningových videí. Sú určené pre školákov od trénerov malých futbalistov a futbalistiek a pomôžu rozhýbať usedené deti doma po vyučovaní, hre na počítači či mobile. Jednoduché atletické cviky a tréningové zostavy s bežnými pomôckami zvládnu deti doma bezpečne aj samé.

Obmedzený režim počas pandémie nepriaznivo ovplyvňuje fyzické i duševné zdravie školákov. Väčšina z nich totiž počas bežného školského roka navštevuje rôzne športové krúžky. Tie sú však už niekoľko mesiacov pozastavené, alebo vo veľmi obmedzenom režime. Absentuje aj telesná výchova. Deti tak prichádzajú o aktívny pohyb a spoločnosť rovesníkov, čo sa odráža aj na ich kondícii a  pohode. Jedným z riešení, ktoré každý rodič počas neutíchajúcej pandémie uvíta, sú práve online tréningové videá, ktoré vznikli v rámci najväčšieho školského futbalového turnaja McDonald´s Cup. Sériu videí pripravil odborný garant turnaja Slovenský futbalový zväz v spolupráci s generálnym partnerom.

Deti sa môžu učiť a zdokonaľovať podľa týchto video tréningov:

  • Všeobecný rozvoj pohybových schopností
  • Pociťovanie lopty – kontrola lopty (Ball Mastery)
  • Žonglovanie s loptou
  • Vedenie lopty
  • Prihrávanie lopty
  • Preberanie lopty
  • Obchádzanie súpera
  • Strečing po tréningu

Pozrite si McDonald´s Cup video tréningy: https://mcdonaldscup.sk/videotreningy/

Trénujú aj futbalista Róbert Boženík a obľúbený youtuber Expl0ited

Cvičenie pre deti musí byť podľa odborníkov jednoduché, bezpečné, ale najmä zábavné. Cieľom je vzbudiť u nich záujem o pohyb, a to tak, aby cvičili pravidelne a s radosťou. Tú im prinesie tréningový seriál na doma. Z lekcií sa deti naučia bezpečne strečingovať, osvoja si triky s loptou, ktoré zaujmú aj ich kamarátov, keď sa spolu stretnú opäť v krúžkoch a na ihriskách.  „Je jasné, že deťom je doma smutno, dlho sa nevideli s kamarátmi. Kým sa znova stretnú, zabavíme ich naším cvičením spolu s trénerom Tomášom a malým futbalistom Bonom,“  hovorí  Róbert Boženík, hráč slovenskej A reprezentácie, holandského klubu Feyenoord Rotterdam a patrón školského turnaja vo futbale McDonald´s Cup. Jeden z tréningov si vyskúša i obľúbený youtuber Expl0ited a svoje triky predvedú aj futbalový freestalisti Lucia Kevická a Peter Herstek.

Video:

Tréning na doma pre všetky deti

Video tréningy sú rozdelené do siedmich častí a každá z nich zrozumiteľne a bezpečne sprevádza deti jednotlivými cvikmi a ich správnym prevedením. Každý tréning je špecifický a efektívny,  školáci pri ňom rozvíjajú svoje pohybové zručnosti, zlepšujú si kondíciu i vytrvalosť.

„Všetci si uvedomujeme, že podmienky na aktívny pohyb a hry detí sú výrazne obmedzené, stále je tu však možnosť dočasne premeniť detské izby, trávniky dvorov či záhrad, s využitím rôznych pomôcok, ktoré nájdu v domácom prostredí, na kreatívne prostredie pre futbal. Pohybom nadobudne dieťa určitú úroveň vytrvalosti a zdatnosti, veľkým bonusom je upevnenie zdravia a imunity. A v neposlednom rade deti budú môcť rozvíjať a zdokonaľovať svoje futbalové zručnosti a návyky s loptou. Futbal je hra, ktorá sa hrá všade na svete bez ohľadu na povrch, prostredie, či klimatické podmienky. Verím, že deti si nájdu miesto pre svoj milovaný futbal aj vďaka týmto videám,“ vysvetľuje Vladimír Lupták zo Slovenského futbalového zväzu a spoluorganizátor školského futbalového turnaja McDonald´s Cup, ktorého 22. ročník bol kvôli pandémii pozastavený. Práve to spôsobilo veľké sklamanie u mnohých detí – žiakov prvého stupňa základných škôl, ktorí sa na futbalový turnaj tešili. „Aktuálna situácia nám neumožňuje usporiadať futbalový turnaj McDonald´s Cup tak ako po minulé roky. No chceme s deťmi ostať aj naďalej v kontakte, aby vedeli, že na ne myslíme. Zároveň im chceme ukázať, ako si môžu zlepšovať kondíciu a techniku a pripravovať sa na budúci ročník turnaja aj v domácom prostredí. Tréningové videá, ktoré sme pripravili, sú vhodné pre všetky deti,“ vysvetľuje Lucia Polačeková, Supervisor McDonald´s na Slovensku a organizátorka McDonald´s Cup.

Do posledného, pozastaveného ročníka turnaja sa minulý rok prihlásilo až 650 základných škôl. „Všetkým sme poslali v týchto dňoch balíček s loptami a darčekmi, pripravený v spolupráci s našimi športovými partnermi PUMA, INTERSPORT Slovensko a DEMI šport.  Hneď, ako sa opäť otvoria brány škôl, môžu malí futbalisti a futbalistky na telesnej výchove alebo v školských krúžkoch pokračovať v príprave na zápasy, futbalové zápolenia a budúce víťazstvá, z ktorých, veríme, v budúcom roku  vzíde nový Majster Slovenska vo futbale najmladších žiakov a žiačok,“  dodáva L. Polačeková.

Tréningové videá, ktoré budú postupne dopĺňané každý týždeň, nájdete na stránke www.mcdonaldscup.sk  v sekcii Videotréningy, youtube a na facebooku turnaja.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.