10. 06. 2020 Všeobecná úverová banka

VÚB prináša zamestnancom benefit pre ich duševné zdravie

O duševnom zdraví a jeho dôležitosti sa hovorí už dlhšie, o tom ako duševná kondícia ovplyvňuje prácu aj vzťahy. Netradičné situácie  posledných týždňov ukazujú ako nesmierne dôležité je myslieť na psychiku. Dennodenne sú ľudia vystavovaní stresom, termínom, problémom a zabúdame sa zrelaxovať, často si ich pred sebou tlačia už dlhšie a potom sa čudujú odkiaľ sa berie bolesť hlavy, prečo majú kŕče v žalúdku a ďalšie zdravotné problémy. Byť „v pohode“ znamená starať sa o svoju mentálnu pohodu.

VÚB banka vníma tento problém už dlhšie, a preto ako prvá spoločnosť na Slovensku priniesla svojim zamestnancom benefit zameraný práve na duševné zdravie, a to v podobe mobilnej aplikácie Mentegram.

Zdravie zamestnancov je pre VÚB jednou z obrovských priorít. Táto nečakaná krízová situácia iba ukázala, ako dôležité je myslieť nielen na fyzické zdravie, ale aj na to psychické. Už minulý rok zrealizovala mimoriadne úspešnú sériu prednášok zameraných na túto problematiku a v posledných týždňoch prinášali rôzne semináre a besedy s odborníkmi, kde sa zamestnanci mohli inšpirovať ako sa o svoje duševné zdravie starať napríklad aj v domácej izolácii.

Firma však stále vnímala, že je potrebné podať pomocnú ruku tým, ktorí to sami zvládajú ťažšie. Preto sa rozhodli pre formu mobilnej aplikácie, ktorú si môže každý zamestnanec stiahnuť do mobilného telefónu a využiť ju individuálne, úplne anonymne, dokonca mimo akýchkoľvek bankových priestorov – fyzických či digitálnych. Vďaka mobilnej aplikácii Mentegram tak zamestnanci dostávajú do rúk nástroj, kde si sami môžu sledovať svoje nálady, otestovať sa, či vykazujú známky niektorých psychických ochorení, vzdelávať sa, ale najmä konzultovať s odborníkmi na duševné zdravie, či objednať sa na individuálne sedenie so psychológom. Pričom polovicu nákladov na stretnutia s psychológom bude hradiť zamestnancom VÚB banka.

Som presvedčená, že táto aplikácia je užitočná pre každého z nás. Nikto nie je imúnny voči stresu, tlaku a negatívnym vplyvom prostredia, ktoré môžu ohroziť naše duševné zdravie. Jednou z dôležitých súčastí tejto aplikácie je aj možnosť anonymne nahlásiť prípadné problémy v pracovnom prostredí,“ uviedla Alexandra Gombošová, ktorá je vo VÚB banke ambasádorkou tejto aplikácie.

Veríme, že táto aplikácia bude zmysluplným pomocníkom pre našich zamestnancov a aj inšpiráciou pre ďalšie firmy a jednotlivcov aby začali rozmýšľať nad svojim duševným zdravím,“ dodáva Gombošová.