26. 03. 2020 O2 Slovakia

O2 Digitálna škola a neobmedzené dáta pre aplikácie

Na výnimočnú situáciu na Slovensku zareagovala aj spoločnosť O2, ktorá sa dlhodobo radí k najzodpovednejším firmám na Slovensku. Prostredníctvom Férovej nadácie O2 podporí iniciatívy a projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie. Na aktuálny stav však operátor reaguje aj niekoľkými benefitmi pre svojich zákazníkov.

Férová nadácia O2 sa výnimočným projektom v oblasti vzdelávania venuje už niekoľko rokov. Dlhodobo podporuje iniciatívy a projekty zamerané najmä na inovatívne vzdelávanie, ktoré využíva kreatívne a netradičné metódy a zároveň podporuje aj rozvoj kritického myslenia mladej generácie. V grantovej výzve O2 Digitálna škola podporí nadácia online platformy, iniciatívy alebo projekty, ktoré otázku digitálneho vzdelávania na diaľku riešia koncepčne a systematicky. Predovšetkým podporí riešenia, ktoré budú celoslovensky aplikovateľné a poslúžia tak čo najširšej skupine. Nadácia vyčlenila na túto podporu 50-tisíc eur. „Budeme radi, ak príde čo najviac projektov, a to nielen takých, ktoré sa venujú digitálnemu vzdelávaniu detí, ale ktoré pomáhajú aj učiteľom adaptovať sa na nové podmienky online vzdelávania a naučia ich, ako s deťmi najefektívnejšie pracovať na diaľku,“ uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

Do grantového programu O2 Digitálna škola je možné prihlásiť sa do 12. apríla 2020.

Benefity pre zákazníkov

Spoločnosť O2 ponúka svojim zákazníkov v čase mimoriadnej situácie aj množstvo benefitov, ktorými si môžu spríjemniť čas strávený doma. Okrem bezplatného prístupu k službe HBO GO, vďaka ktorej majú zákazníci neobmedzený prístup k obľúbeným seriálom a skvelým filmom, pristúpil operátor aj k navýšeniu rýchlosti dát po prečerpaní objemu, a to až päťnásobne. Pre používateľov to znamená prakticky neobmedzený pevný internet. Spoločnosť O2 tiež rozšírila ponuku televíznych staníc v O2 TV – zákazníkom bezplatne pribudli najsledovanejšie dokumentárne a filmové programy, a to aj pre O2 TV v mobile.

Dôvod na radosť majú aj zákazníci so SMART paušálmi. Až do konca apríla získajú možnosť využívať štandardné i prémiové aplikácie bez obmedzenia dát. Bez obáv sa tak môžu spojiť so svojimi blízkymi prostredníctvom sociálnych sietí, zabaviť sa so službami ako Tidal Music či HBO GO, alebo si prečítať najnovšie informácie na SME či Denníku N.