29. 05. 2020 Orange Slovensko

Orange v spolupráci s psychologičkou radí ako na digitálne rodičovstvo nielen počas krízy

Momentálne sa podstatná časť bežných aktivít detí presunula do online prostredia. Všetci sme sa zrazu ocitli v situácii, kedy oveľa viac ako bežne využívame digitálne technológie a online priestor.

Zmena situácie, ktorú sme nikto nepredpokladal, nám dala oveľa väčší dôraz na napojenie na digitálne technológie. Platí to pre nás dospelých ako aj pre deti. Cez mobily, počítače a tablety funguje zrazu deťom učenie, zábava, šport, záujmové aktivity či sociálne interakcie s kamarátmi. Pre ich prístup ku svetu sa stali technológie nevyhnutnosťou. Je dôležité pochopiť, že deti potrebujú patriť medzi rovesníkov a ich život, kontakty a škola patria teraz k technológiám. Držať ich od nich bokom nepôjde,“ prezrádza detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Aj keď nám digitálne technológie v aktuálnej mimoriadnej situácii uľahčujú čo môžu, stále platí, že ich bezpečné a zmysluplné používanie by aj teraz malo ostať prioritou. Preto Orange v spolupráci so psychologičkou Máriou Tóthovou Šimčákovou prináša dobré rady, ktoré sa vám zídu nielen v súčasnej situácii ako i rady pre efektívne digitálne rodičovstvo. Video, v ktorom sa dozviete viac o tom, ako s deťmi objavovať online svet bezpečne a zodpovedne, nájdete nižšie alebo na stránke detinanete.sk.

Táto webstránka slúži širokej verejnosti, rodičom aj pedagógom ako zdroj informácií zameraných na preventívnu ochranu detí a mládeže pred nástrahami internetu a pripomína dôležitosť témy digitálneho rodičovstva. Možno na nej nájsť mnohé dobré tipy – napríklad zásady pre dobré technologické rodičovstvo či prehľadnú brožúru s kľúčovými informáciami, ale aj zaujímavé a najmä edukačné aktivity pre deti. Obsahuje tiež tipy na kooperatívne hry, ktoré si môžu spolu s deťmi zahrať ich rodičia, rady ako otestovať deti na závislosť na internete či ich digitálnu gramotnosť, zabaviť ich komixom a tínedžerov relevantnými videami. Jej obsah je tvorený v spolupráci s detskou psychologičkou a odbornou garantkou tohto programu, Máriou Tóthovou Šimčákovou, ktorej cenné rady a prax sú zdrojom užitočných tipov a odporúčaní.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.