01. 11. 2022 McDonald’s Slovakia

ORL oddelenie v Košiciach má novo zrekonštruované priestory čakární a izieb

Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities (RMHC) renovuje už od roku 2003 nemocničné izby a spoločné priestory v slovenských nemocniciach. Tentokrát zrekonštruovala priestory ORL oddelenia Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach v celkovej hodnote 28 368 eur. Po rekonštrukciách v Martine a Nitre tak ide už o tretiu nemocnicu v tomto roku, ktorá prešla rozsiahlou úpravou.

Rekonštrukcia haly návštev a priestrannej čakárne pred ambulanciami detského oddelenia ORL

Komplexnej rekonštrukcie sa dočkali rozsiahle priestory haly návštev aj čakárne pred ambulanciami ORL a pri jednodňovej chirurgii. Boli tu vymenené podlahy i dvere, vymaľované steny a priestor najnovšie osvetľuje aj 22 kusov nových stropných LED svietidiel, ktoré zároveň šetria energiou. Čakáreň pred ambulanciami dostala nové pohodlné lavice, ktoré sú pre zvýšenie súkromia pacientov oddelené akustickými paravánmi a panelmi. Veľkoplošné tapety s prírodnými motívmi na stenách a veselé nálepky zvieratiek na dverách priestor nielen skrášľujú, ale aj dodávajú malým pacientom počas hospitalizácie pocit domova. Priestor je navyše prispôsobený aj pre dojčiace mamičky a k prebaľovaciemu pultu bolo zakúpené nové kreslo na dojčenie.

Opätovnej čiastočnej obnovy sa dočkalo tiež šesť izieb na oddelení ORL, ktoré kompletne zrekonštruovala organizácia RMHC už v roku 2011. Izby boli nanovo vymaľované, pribudli v nich ochranné lišty na steny a každú miestnosť teraz zdobí aj veselá tapeta, ktorá malým pacientom spríjemní ťažké chvíle počas liečby. Autorom projektu rekonštrukcie je Ing. arch. Patrik Panda, ktorý za rekonštrukciu  trebišovskej plavárne získal nomináciu na architektonickú cenu CE ZA AR 2022. „Vážime si dar neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities, s ktorou sme spolupracovali už aj v minulosti. Veríme, že zrekonštruované a vynovené priestory čakárne aj izieb v priestoroch ORL spríjemnia pobyt detí v našej nemocnici. Frekvencia ošetrení detí je na Oddelení ORL aj v ambulanciách nadštandardná. Ročne poskytne DFN Košice zdravotnú starostlivosť až 1100 hospitalizovaným pacientom na Oddelení ORL a ambulanciami ORL prejde ročne 12-tisíc detí,“ hovorí MUDr. Andrej Koman, riaditeľ Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach.

Rekonštrukcie v hodnote vyše 175 000 eur

V tomto roku nezisková organizácia RMHC zrekonštruovala detské oddelenia už v troch slovenských nemocniciach a do konca roka plánuje ešte zmodernizovať priestory troch detských kliník v Banskej Bystrici. Celková pomoc nemocniciam tak na konci roka dosiahne hodnotu 175 000 eur. „Po rokoch 2020 a 2021, ktoré boli poznačené pandémiou ochorenia COVID-19, sme sa v tomto roku mohli naplno venovať plánovaným rekonštrukciám, a preto sa nám podarilo zmodernizovať už tri detské oddelenia v slovenských nemocniciach a renovácie ďalších sú momentálne v procese. Celkové investície v súčasnosti činia sumu 119 888 eur, avšak po ukončení rekonštrukcií v Banskej Bystrici presiahne táto čiastka hranicu 175 000 eur,“ uvádza Hana Erat, výkonná riaditeľka n.o. Ronald McDonald House Charities na Slovensku.  

Počas charitatívnych aktivít v reštauráciách zákazníci vyzbierali 116 527 eur

Rekonštruovať detské oddelenia slovenských nemocníc môže nezisková organizácia RMHC len vďaka príspevkom zákazníkov McDonald’s či 2 % z dane z príjmu. V reštauráciách prebiehajú počas roka viaceré charitatívne akcie. Jednou z nich je napríklad aktivita so samolepkami ručičiek, počas ktorej zákazníci tento rok vyzbierali pre nemocnice čiastku 67 524 eur. Druhou úspešnou aktivitou v tomto roku bol tradičný McHappy Day, v rámci ktorého McDonald’s daroval polovicu tržieb získaných z predaja hranoliek počas dňa práve neziskovej organizácií RMHC. Na ďalšie rekonštrukčné práce tak bude použitý aj tohtoročný výťažok, ktorý činí sumu 49 003 eur. Okrem týchto aktivít však môžu zákazníci reštaurácií prispievať aj pravidelne počas celého roka, napríklad zaokrúhľovaním platieb alebo príspevkom do kasičiek, či pri objednávkach na digitálnych kioskoch.

O neziskovej organizácii Ronald McDonald House Charities.

Láska a podpora rodiny sú dôležitou súčasťou liečby malých pacientov. RMHC od roku 2003 pomohla už 11 nemocniciam na Slovensku s rekonštrukciou detských oddelení, nákupom prístrojov a vytváraním zázemia pre deti aj ich rodiny. Tisícom malých pacientov dokázala organizácia spríjemniť ťažké chvíle hospitalizácie sumou vyše 800.000 eur. Začiatkom októbra organizácia odovzdala zrekonštruované spoločné priestory na Klinike detí a dorastu vo Fakultnej nemocnici v Nitre a následne zrekonštruované priestory detského ORL oddelenia v nemocnici v Košiciach. Do konca roka plánuje nakúpiť posledné vybavenie pre kliniky Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Viac na https://www.rmhc.sk/ .

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.