17. 06. 2021 Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia

SCRUM v praxi s deťmi zamestnancov DT IT

Pracovná skupina T KIDS z radov zamestnancov DT IT zorganizovala interaktívny workshop #Scrumies pre deti zamestnacov.

Skupinka dobrovoľníkov  T KIDS sa rozhodla usporiadať pre deti – tentokrát pre tie mladšie – ďalšiu výnimočnú online udalosť. Skupina 14 nadšených detí zamestnancov DT vo veku 7-10 rokov sa spojila s jediným spoločným cieľom – naučiť sa niečo nové.

Pre deti bol pripravený originálny program zameraný na rozvoj ich komunikačných schopností. Deti boli také otvorené, zhovorčivé, plné emócii a interaktivity, že dobrovoľníci v tejto oblasti nepotrebovali vynaložiť veľmi veľké úsilie.

Súčasťou programu bolo dôsledné predstavenie online kolaboračného nástroja MIRO, prepojené praktickými hravými cvičeniami. A ako vidíte nižšie, deti sa s novým prostredím veľmi rýchlo oboznámili, odpozorovali triky a zapôsobili na kolegov svojou šikovnosťou. Popri práci prezradili aj ich tajné želania, no tie si v rámci diskrétnosti tréneri nechajú pre seba.

Ako už aj názov workshopu napovedá,  dobrovoľníci nevynechali ani obľúbenú časť, ktorá predstavuje Scrum, ako jeden z agilných spôsobov riadenia, prostredníctvom hravej hry pod názvom * Scrum cleaning. Sú Vaše deti niekedy netrpezlivé, aby si upratali izbu? Tieto deti boli a dokonca sa im podarilo pri upratovaní virtuálneho neporiadku spoznať efektívnejší spôsob plnenia svojich úloh v spolupráci s priateľmi v ich tíme. Už len dúfať, že si to precvičia aj  doma a s hrdosťou sa   s rodičmi podelia o to, čo sa naučili.

Záver workshopu bol plný dojmov a silných emócií a to nielen na strane detí. Spätná väzba je darom v každej situácii, preto určite pomôže pri ďalších podobných projektoch.

Obrázok T KIDS Scrumies uvedený nižšie je dôkazom toho, aké je zmysluplné a hodnotné tráviť čas s našou budúcou generáciou.

Ako sa vyjadrili samotní tréner, deti boli aktívne a šikovné, dokonca sú pre nich veľkou inšpiráciou. „Želáme si, aby ostali aj naďalej sami sebou, otvorené nápadom, plné kreativity a radosti z nových vecí. Radi ich opäť privítame pri ďalšej príležitosti! Ďakujeme!“ zhrnula líderka skupiny T KIDS, Marieta Štefanovičová.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.