23. 10. 2018 Tatra banka

Tatra banka založila laboratórium na vývoj digitálnych riešení

17. septembra bol slávnostne otvorený nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení – Elevator Lab powered by Tatra banka. Súčasťou otváracieho ceremoniálu bolo aj predstavenie unikátneho humanoidného robota, ktorý naštartuje svoju kariéru ešte v tomto roku vo vybraných bratislavských pobočkách.

„Mojou osobnou víziou pre Business Leaders Forum na nasledujúce dva roky je osobný a odborný rozvoj a spokojnosť zamestnancov, vzdelávanie a inovácie,“ vyjadril sa Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky. Novinky z Tatra banky sú dôkazom, že tieto témy v banke intenzívne prežívajú a hľadajú stále nové možnosti, ako ich posilňovať.

Tatra banka založila laboratórium na vývoj digitálnych riešení

17. septembra bol slávnostne otvorený nový priestor pre vývoj inovatívnych bankových riešení – Elevator Lab powered by Tatra banka. Súčasťou otváracieho ceremoniálu bolo aj predstavenie unikátneho humanoidného robota, ktorý naštartuje svoju kariéru ešte v tomto roku vo vybraných bratislavských pobočkách.

Elevator Lab powered by Tatra banka je fyzickým a zároveň virtuálnym priestorom, v ktorom sa budú diať v spolupráci s co-workingovým centrom HubHub rôzne prednášky, eventy a hackathony na biznisové aj technologické témy. Tatra banka bude taktiež pomáhať startupom a fintechom mentoringom, ktorý im umožní efektívnejšie škálovať svoje nápady. Pri vzniku nových riešení budú môcť startupy využiť aj niektoré typy anonymizovaných dát.

 „Rozhodli sme sa vytvoriť ekosystém, v ktorom sa budú spájať špičkové technológie s unikátnymi nápadmi priamo v srdci komunity startupistov. Tešíme sa na spoluprácu so všetkými, ktorých riešenia nám pomôžu posúvať hranice bankovníctva,“ vyjadril sa Michal Liday.

Koncept laboratória vznikol aj za výraznej podpory spoločnosti CISCO. Ďalšími partnermi projektu sú spoločnosti VISA a Microsoft, ktoré budú technologicky a odborne aktívne podporovať platformu Elevator Lab powered by Tatra banka.

60 000 eur na skvalitnenie vysokoškolského vzdelávania

Grantový program Kvalita vzdelávania patrí v Nadácii Tatra banky k najstarším. V roku 2018 ho rozšírili aj pre cieľovú skupinu mimovládnych neziskových organizácií a ich aktivity. Tento rok už po 13. raz podporil zvyšovanie kvality vyučovacieho procesu na vysokých školách. Sedemnástim projektom putovalo spolu 60 000 eur.

Ambíciou programu je priblížiť vzdelávací proces na slovenských vysokých školách štandardom moderného vzdelávacieho procesu svetových renomovaných vzdelávacích inštitúcií, ako aj reálnym potrebám praxe.

„Veľmi nás teší neustále narastajúci záujem vysokoškolských tímov a mimovládnych organizácií o tento grantový program, o čom svedčí aj zapojenie škôl rôznorodého zamerania naprieč celým Slovenskom,“ uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky.

Podporu získala napríklad Slovenská technická univerzita v Bratislave, Strojnícka fakulta a Ústav procesného inžinierstva s projektom Aplikácia virtuálnej reality vo výučbe konštrukčných predmetov alebo Neonatologická klinika intenzívnej medicíny, Lekárska fakulta UK a Národný ústav detských chorôb v BA s projektom Výučba starostlivosti o kritického novorodenca. Viac na www.nadaciatatrabanky.sk

Dobročinnosť v Tatra banke a Raiffeisen banke

Zamestnanci Tatra banka group sa už roky zapájajú do 6 zamestnaneckých programov orientovaných na dobrovoľníctvo a darcovstvo. Dobročinné aktivity sú vnímané ako silný faktor motivácie a angažovanosti, ale aj dôležitá súčasť zamestnávateľskej značky. V Tatra banke sa preto rozhodli tému filantropie smerom dovnútra posilniť a vytvorili jednotný komunikačný koncept, ktorý spojil všetkých 6 programov, rozšírili ich do regiónov a zapojili omnoho väčšie množstvo zamestnancov. Navyše banka v dochádzke vyčlenila dva celé dni, ktoré môžu zamestnanci využiť na dobrovoľnícke aktivity.

  • Dobré srdceTB Nadácia Tatra banky rozdelila v máji sumu80 000 eur medzi 152 projektov svojich zamestnancov, ktoré vznikli v spolupráci s neziskovými organizáciami, školami a škôlkami.
  • Viac pre regiónyTB Nadácia Tatra banky už po 5. raz podporila 8 neziskových organizácií v 8 regiónoch. O rozdelení grantu vo výške 40 000 eur rozhodujú v týchto dňoch zamestnanci Tatra banka group opäť – v online hlasovaní, ktoré potrvá do decembra.
  • Prvá pomocTB Grantový program Nadácie Tatra banky od roku 2012 pomáha zamestnancom a ich rodinným príslušníkom, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii. V tomto roku zatiaľ podporili 54 zamestnancov celkovou sumou 35 415 eur.
  • Krvná bankaTB V roku 2018 darovalo v spolupráci s Národnou transfúznou službou krv 190 zamestnancov.
  • Posuň ďalejTB Zbierku pre neziskové organizácie v apríli zorganizovali v 4 mestách a zapojilo sa do nej viac ako 200 zamestnancov.
  • Naše MestoDo najväčšej dobrovoľníckej akcie na Slovensku sa zapojilo 240 dobrovoľníkov.
  • Za koncept dobročinnosti v septembri získali 3. miesto v súťaži Asociácie internej komunikácie (AICO Grand Prix) v kategórii strategické riešenia.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.