16. 03. 2022 dm drogerie markt

V dm predajniach prebiehala materiálna zbierka pre pomoc Ukrajine

Spoločnosť dm v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou (SKCH) zbierala počas celého marca a do polovice apríla 2022 materiálnu pomoc pre ľudí zasiahnutých vojnou na Ukrajine. Vo všetkých dm predajniach na Slovensku bolo možné zapojiť sa do materiálnej zbierky nákupom a odovzdaním potrebných produktov. Produkty boli následne SKCH distribuované do krízových centier na Slovensku ako aj na Ukrajine zabezpečujúcich pomoc ľuďom na úteku.

Ako bolo možné pomôcť?

dm spoločne so Slovenskou katolíckou charitou organizovala materiálnu zbierku pre krízové centrá na Slovensku. Kto chcel podať pomocnú ruku, mohol tak urobiť spolu s nami.

Stačilo nakúpiť v ktorejkoľvek dm predajni produkty z odporúčaného zoznamu a odovzdať ich do vyhradeného nákupného vozíka. Zástupcovia SKCH sa starali o to, aby boli produkty doručené tam, kde sú potrebné.

Počet vyzbieraných košíkov s pomocou pre ľudí z Ukrajiny.
„Nás v dm veľmi ovplyvňujú udalosti na Ukrajine a to nesmierne utrpenie, ktoré musia ľudia v dôsledku vojny znášať. Preto sa snažíme zo všetkých síl pomôcť tým, ktorých sa to dotýka,“ povedala v čase prebiehajúcej zbierky Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm.

dm darovala viac ako 49 000 produktov

Okrem vašej podpory prostredníctvom zbierky v predajniach sa dm rozhodla taktiež pomôcť ľuďom zasiahnutým vojnovým konfliktom na Ukrajine materiálnou podporou a darovala tak viacerým organizáciám zabezpečujúcim pomoc Ukrajincom tu na Slovensku a priamo na Ukrajine, ako aj jednotlivcom 49 732 produktov. Táto pomoc zahŕňala plienky, detskú stravu a základné potreby na osobnú hygienu. Podporiť ľudí zasiahnutých konfliktom sa rozhodli aj ďalšie okolité krajiny ako Česká republika, Maďarsko, Rumunsko a Rakúsko prostredníctvom lokálnych organizácií.

Ďalšie formy pomoci

Slovenská katolícka charita je zároveň organizátorom celoslovenskej finančnej zbierky Pomôžme ľuďom na Ukrajine! Peniaze použije na akútnu pomoc ľuďom v oblasti konfliktu, stravu, ubytovanie a zabezpečenie základných potrieb v spolupráci s ukrajinskou charitou a lokálnou charitou Caritas Donetsk.

Prehľad aktivít dôveryhodných organizácii nájdete aj na Platforme rozvojových organizácii Ambrela.

Každý dobrý skutok sa počíta, #spoločne dokážeme viac.