13. 04. 2023 Kaufland Slovenská republika

V popradských predajniach dnes Kaufland vymenil sladkosti za jablká

Týmto gestom chcel reťazec poukázať na dôležitosť zdravej výživy. Popradských zákazníkov prekvapil tým, že demontoval tradičné stojany s cigaretami a regály so sladkosťami a žuvačkami pri niektorých pokladniciach a nahradil ich jablkami zo Slovenska.

Podľa štatistík z roku 2021 takmer polovica dospelej populácie na Slovensku denne prijme menej ako jeden kus ovocia alebo zeleniny. Naše zdravie je pritom zo 40 % ovplyvňované stravou. Aj preto Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča konzumovať minimálne 400 g čerstvého ovocia a zeleniny denne, ideálne rozložených do piatich menších dávok, na čo by sme nemali zabúdať pri pravidelných nákupoch potravín.

„Prostredníctvom tejto aktivity chceme motivovať našich zákazníkov k pestrejšiemu a vyváženejšiemu stravovaniu. Aj preto im k dnešnému nákupu v predajniach v Poprade darujeme chutné slovenské jablko ako inšpiráciu na zlepšenie ich stravovacích návykov,“hovorí Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Osveta ohľadom zdravej výživy je súčasťou komplexnej stratégie reťazca „Kaufland za zdravú výživu“, v rámci ktorej sa snaží upozorniť verejnosť na aktuálny problém s nezdravým a nevyvážením stravovaním nielen u dospelých, ale aj u detí. Podľa aktuálnych štatistík za rok 2022 máme na Slovensku viac ako 12 000 detí, ktoré trpia obezitou.

Aj preto reťazec kladie veľký dôraz na vzdelávanie detí v oblasti zdravej výživy, aby lepšie rozumeli tomu, ako jedlo ovplyvňuje ich zdravie. Prostredníctvom projektu Čerstvé hlavičky, ktorý prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, slovenským školákom a škôlkarom venoval počas štyroch rokov už viac ako 500 ton čerstvého ovocia a zeleniny, čo predstavuje 9 kíl na žiaka počas celého školského roka.

Pre zdravie detí i dospelých je však okrem konzumácie pestrej stravy nesmierne dôležitý aj pravidelný pohyb. Preto reťazec začal s budovaním K Parkov, kde sa mladí môžu stretávať a spoločne si zašportovať na čerstvom vzduchu.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.