21. 12. 2020 Všeobecná úverová banka

Vianočné darcovstvo vo VÚB banke

Dlhotrvajúca pandémia dostala mnoho rodín na hranicu ich finančných možností. Obzvlášť ťažké časy zažívajú matky, či otcovia – samoživitelia, ktorí boli častokrát odkázaní na príjem práve z činností, ktoré boli najviac ovplyvnené lock downom počas koronakrízy. Vo VÚB banke sa preto rozhodli pomôcť počas Vianoc opusteným matkám a otcom s deťmi. VÚB banka a Nadácia VÚB počas pandémie pomáhali vo viacerých sférach, či už priamo finančne, zabezpečením potrebného vybavenia pre nemocnice, ale aj radou a odbornou pomocou.

Niektoré príbehy napísali mamičky alebo iný rodinný príslušníci, no niektoré boli doručené od ľudí, ktorí osobne poznajú rodiny v núdzi. Chceli deťom žijúcich v neľahkých životných podmienkach spríjemniť vianočné sviatky (susedia, krízové centrá, komunitné centrá, starý rodičia a pod.).

 

Po dlhom zvažovaní bolo dôkladne vybraných v spolupráci s organizácii dakujeme.sk 40 rodín, z ktorých si zamestnanci mohli vybrať ten „svoj“ príbeh. V jednom príbehu od rodiny bolo aj viac želaní od viacerých detí žijúcich v rodine. Po neuveriteľnom pol dni po zverejnení príbehov sa všetky želania minuli. Zamestnanci sa pri želaniach spájali a rozhodli sa obdarúvať detičky aj spoločne. Prejavili obrovskú mieru solidarity. Keď si dieťa vytúžilo jednu hračku, pod stromčekom si našlo oveľa viac. Zamestnanci, ktorým sa už nezvýšilo želania volali, že chcú pomôcť. Opätovne sa kontaktovali vybrané rodiny aby prezradili, čo by pomohlo nie len deťom, ale aj rodičom. Niektorí zamestnanci sa rozhodli aj počas roka podporovať tieto rodiny. Vo finále sa podarilo splniť želania viac ako 100 deťom.

Pôvodne boli dary vyčíslené v hodnote 6 000 eur. Avšak táto suma vysoko prevýšila pôvodný plán. Aj preto sú vo VÚB banke hrdí na to, akých skvelých a dobrosrdečných kolegov medzi sebou majú.

 

 

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.