20. 03. 2023 Všeobecná úverová banka

VÚB banka prináša zábavné online finančné vzdelávanie pre deti

Finančné vzdelávanie pre deti je dôležité. Dôležitosť témy o peniazoch a ich hodnote si uvedomuje veľa spoločností, ako aj škôl. Preto vytvárajú rôzne prednášky, besedy a materiály. VÚB banka podchytila túto tému jedinečným spôsobom a vytvorila zábavnú online hru pre deti s názvom Capitals, ktorá vysvetľuje tieto neľahké oblasti hravou a jednoduchou formou. Hra je postavená na príbehu mladého chlapca Tomyho, ktorému pomáha zorientovať sa vo financiách jeho verný priateľ pes Fin. Spoločne sa s kamarátmi sa rozhodnú, že si založia hudobnú kapelu a vydajú singel, ktorý bude hrať v rádiách. Fin vie, ako plánovať a hospodáriť s peniazmi a počas 8 kapitol vysvetľuje všetko dôkladne Tomymu a jeho kamarátom aj cez rôzne interaktívne cvičenia.

VÚB banka sa snaží vysvetliť deťom rôzne témy. Ako napríklad, čo sú peniaze, na čo sú dobré, kde všade sa s nim môžu stretnúť, ako s nimi hospodáriť, ako si otvoriť spolu s rodičmi účet v banke a ako si šetriť peniaze na svoj sen. Ďalej čo je to barter, sporenie, cyklus peňazí, príjmy a výdavky a mnohé iné témy. Deti sa počas hrania hry, v priebehu 45 minút, dozvedia nové veci a aké majú možnosti. Predpoklad je, že sa im následne témy financií budú chápať jednoduchšie, keďže si to budú môcť asociovať so zábavnou hrou, kde sú tieto krkolomne veci jednoducho, no za to správne, vysvetlené.

Jednou zo zaujímavostí tohto príbehu je, že na tomto projekte spolupracoval aj spevák Tomáš Bezdeda. Ten špeciálne pre tento projekt zložil a naspieval jedinečnú pesničku, ktorá sa prelína celým dejom hry.

Táto hra je určená pre deti od 9 do 13 rokov, ale vypočuť, pozrieť a zahrať si ju môžu všetky deti. Je hlavne ZADARMO. Nájsť ju môžete na tomto web linku: www.peniazehrouskapelou.sk.