13. 07. 2020 Všeobecná úverová banka

WORLD SAVING DAY bol vo VÚB banke venovaný hlavne prírode

Zamestnancov banky záleží na prostredí, v ktorom žijú. 5.júna sa každoročne koná World Environment Day, ku ktorému sa pridala aj VÚB banka. Cieľom tejto iniciatívy je vyvolať vo vedomí i svedomí ľudí väčší záujem o problematiku životného prostredia, pretože jeho ochrana sa týka každého človeka. Pri príležitosti oslavy Svetového dňa životného prostredia sa podarilo zorganizovať nasledovné aktivity: “Komu sa nelení tomu sa zelení – Daj do poriadku svoje okolie“, „Skrášlime si svoje okolie“ a “Zero waste domácnosť“.

Kampaň “Komu sa nelení tomu sa zelení – Daj do poriadku svoje okolie“

Zamestnancom VÚB banky nie sú ľahostajné odpadky pohodené mimo smetných košov. Preto boli všetci interne vyzvaní, aby sa zapojili do kampane o krajšie a čistejšie Slovensko. Cieľom tejto aktivity bolo motivovať zamestnancov banky k ekologickému prístupu k životu. Každý kto išiel do prírody mohol so sebou zobrať vrece a naplniť ho smeťami, ktoré nemali skončiť pohodené na zemi. V rámci iniciatívy sa mohli tiež zapojiť zamestnanci do zberu a následne prostredníctvom vyhotovenej a zaslanej fotografie sa automaticky dostali do súťaže o elektrickú kolobežku.

K aktivite sa vyjadrila zamestnankyňa Slávka H.: „S kamoškami sme sa jedno poobedie dohodli, že vyčistíme okolie lesoparku. Urobili sme dobrý skutok, zároveň sme odbúrali negatívnu energiu a prijali pozitívnu, vyvenčili psov, vyzbierali dve vrecia odpadkov a hlavne, stretli sme sa super kamošky a popri práci sme pokecali – dlho sme sa kvôli korone nevideli.

Kampaň „Skrášlime si svoje okolie“

Ešte počas korona časov bola vytvorená špeciálna skupina na Facebooku pre zamestnancov VÚB banky. Je to priestor pre motiváciu a komunikáciu členov, zdieľanie informácii a noviniek z VÚB sveta. A práve tu bola vyhlásená ďalšia menšia súťaž. Nakoľko boli niektorí členovia skupiny veľmi aktívni, sami dali podnet na vyhlásenie iniciatívy s názvom „Skrášlime si svoje okolie“. Cieľom bolo zveľadenie prostredia (ich domácnosti, záhrady, balkóny), v ktorom zamestnanci VÚB banky bývajú. Do súťaže sa mohli zapojiť všetci tí, ktorí sú hrdí na svoj rozkvitnutý balkón či záhradku, a tak mohli inšpirovať aj ostatných. Vyžrebovaní šťastlivci získali zaujímavú cenu vo forme zero waste balíčka.

Live stream na tému “Zero waste domácnosť“

Domácnosť nemusí byť plná chemikálií a zbytočných obalov z čistiacich prostriedkov a kozmetiky. Ako môžeme pri upratovaní či starostlivosti o svoje telo vyprodukovať menej odpadu? Aké náhrady vieme použiť, aby sme doma boli viac EKO a BIO? Na tieto otázky dostali zamestnanci odpoveď od Márie Babušovej, ktorá pracuje na centrále v sieti drogérií dm drogerie markt a okrem iného sa venuje aj vzdelávaniu o ekologickom správaní. Majka všetkým ukázala, ako si môžu zamestnanci VÚB banky doma jednoducho vyrobiť určité kozmetické výrobky, ktoré bežne používajú. Živý video stream bol odvysielaný vo Facebookovej skupine Ľudia z VUBky.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.