01. 01. 2022 Generali Poisťovňa

Zamestnanci Generali urobili krajšie Vianoce 86 deťom

Aj tento rok sa zamestnanci poisťovne Generali zapojili do dobročinnej aktivity Stromček prianí. Už po deviatykrát tak pomáhali Ježiškovi splniť nevypočuté priania detí z krízových centier, náhradných rodín a rodín z programu Učenie pre život.

Tieto deti nemajú to šťastie, aby im niekto splnil ich vianočné želanie a pod stromčekom si našli svoj vysnívaný darček. Buď nemajú rodičov alebo im ich rodičia pre náročnú finančnú situáciu, ktorej čelia, nie sú schopní darček kúpiť. Práve týmto deťom sa rozhodli zamestnanci poisťovne vyčarovať úsmev na tvári a obdarovať ich darčekom, ktorý si od Ježiška želali.

Listy Ježiškovi, ktoré deti napísali, zozbierali pracovníci z centier. Priania boli následne zverejnené na online Stromčeku prianí, kde si mohli dobrovoľníci z radov zamestnancov vybrať jednotlivé prianie, a individuálne alebo ako skupina kolegov kúpiť vybraný darček.

Aj tento rok sa do iniciatívy Stromček prianí zapojilo množstvo zamestnancov slovenskej Generali, ktorí tak splnili priania 86 detí z troch centier, štyroch organizácií pôsobiacich v rôznych slovenských mestách, ako aj z projektu Učenie pre život, ktorý poisťovňa podporuje.