18. 12. 2018 Všeobecná úverová banka

Zamestnanci VÚB banky opäť dokázali, že majú dobré srdce

VÚB banke záleží na komunitách, ktoré tvoria jej okolie a ktoré svojou činnosťou či už priamo alebo nepriamo ovplyvňuje. Preto sa tento rok stala členom skupiny Firmy komunite, aby tak mohla priložiť ruku k dielu a umožnila svojim zamestnancom pomáhať ešte viac.

VÚB banke záleží na komunitách, ktoré tvoria jej okolie a ktoré svojou činnosťou či už priamo alebo nepriamo ovplyvňuje. Preto sa tento rok stala členom skupiny Firmy komunite, aby tak mohla priložiť ruku k dielu a umožnila svojim zamestnancom pomáhať ešte viac. Zamestnanci VÚB sa pravidelne zapájajú do dobrovoľníckych aktivít počas celého roka. Na konci novembra sa však VÚB banka po prvýkrát zapojila do celosvetového podujatia #GivingTuesday a pre svojich zamestnancov pripravila rovno 3 dobrovoľnícke aktivity realizované po celom Slovensku.

Skupina Firmy komunite, ktorej členom sa stala nedávno aj VÚB banka, spája firmy, ktoré sa rozhodli v rámci zodpovedného podnikania podporovať rôzne komunity (neziskové organizácie, školy, skupiny znevýhodnených občanov a i.) a prostredníctvom zapájania sa do konkrétnych aktivít zlepšovať ich postavenie v spoločnosti.

V rámci tohto členstva sa VÚB banka prvýkrát zapojila do aktivity #GivingTuesday, ktorá má v zahraničí už niekoľkoročnú tradíciu. Tento sviatok štedrosti, darovania a dobrovoľníctva oslavujú ľudia v 150 krajinách sveta a je reakciou na nákupný ošiaľ počas Black Friday a Cyber Monday, ktoré sú dobre známe už aj na Slovensku. #GivingTuesday pripadá vždy na utorok nasledujúci po týchto bláznivých dňoch. Jeho cieľom je, aby ľudia aspoň na chvíľu trocha spomalili, poobzerali sa vôkol seba a pomohli ľuďom, ktorí to potrebujú.

#GivingTuesday vo VÚB banke

VÚB banka a jej zamestnanci si uvedomujú, že pomáhať ľuďom v núdzi je naozaj potrebné a mala by to byť prirodzená súčasť každého z nás. Preto pri príležitosti #GivingTuesday zorganizovala banka pre svojich zamestnancov po celom Slovensku rovno 3 dobrovoľnícke aktivity.

V piatok 23. novembra sa na centrále v Bratislave konala VÚB kvapka krvi, ktorú banka organizuje trikrát do roka v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR už viac ako 10 rokov. Vďaka zamestnancom sa tak prostredníctvom mobilných odberných staníc dostáva životodarná tekutina – krv k ľuďom, ktorí by bez nej neprežili. V minulom roku putovala napríklad malým pacientom do Detského kardiocentra, ktorí čakali na chirurgické zákroky. Tento rok sa vďaka takmer 50 zamestnancom, z ktorých podmienky darcu splnilo 36 ľudí, podarilo vyzbierať približne 16 litrov krvi.

V pondelok 26. novembra zamestnanci VÚB zbierali trvanlivé potraviny v 13 mestách po celom Slovensku. Vyzbierané potraviny, ktoré pre ľudí v núdzi predstavujú tú najdôležitejšiu pomoc, putovali do Potravinovej banky Slovenska. Tá zhromažďuje, skladuje a prideľuje potraviny ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú, po celom Slovensku. Zriadili aj výdajné miesta pre sociálne znevýhodnených či invalidných občanov, dôchodcov s nízkym príjmom a pod. V prvej zbierke potravín, ktorú organizovala VÚB, sa podarilo zbierať vyše 300 kg trvanlivých potravín.

 

Pomoc od VÚB vyvrcholila v utorok 27. novembra, v deň #GivingTuesday, kedy sa v Bratislave, Banskej Bystrici a v Poprade zbieralo oblečenie pre Združenie mladých Rómov. Združenie mladých Rómov vytvára pracovné príležitosti pre znevýhodnené skupiny obyvateľov, ktorí chcú prispievať spoločnosti. Organizácia pre nich vytvorila sociálny podnik – práčovňu a žehliareň, kde títo ľudia pracujú. Zbierka oblečenia bola realizovaná v spolupráci s Nadáciou Pontis a v banke je už tradíciou opakujúcou sa vždy na jar a na jeseň. Napriek tomu, že v jarnej zbierke sa podarilo vyzbierať okolo tony oblečenia a svoje šatníky teda zamestnanci už poriadne vyprázdnili, v minulotýždňovej zbierke napokon vyzbierali takmer 300 kg oblečenia.

 

VÚB banka čím ďalej tým viac vedie aj svojich zamestnancov k zodpovednému správaniu a dobrovoľníckej činnosti. Zapojením sa do #GivingTuesday od 23. až 27. novembra tak banka so svojimi zamestnancami vytvorila vlnu dobra po celom Slovensku.