Unilever Slovensko, spol. s r.o.

Kontaktná osoba:

Lucie Kotalová External Communications & Public Affairs Lead Czech & Slovak Republic

162 000€

investície do komunity

70

zamestnancov

Člen BLF

2020 2021

Podiel žien vo vedení spoločnosti

42%

CSR report

prejsť na dokument

Etický kódex

prejsť na dokument

Environmentálna certifikácia

Viac info

Spoločnosť Unilever patrí medzi najväčších dodávateľov potravín, výrobkov starostlivosti o domácnosť a výrobkov osobnej starostlivosti na svete. Do portfólia spadá viac než 400 značiek, ktoré zahŕňajú obľúbené značky ako Dove, Rexona, Axe, Domestos, Cif, Savo, Hellman´s, Knorr, Lipton, Magnum alebo Algida, ktoré majú svoje stále miesto v domácnostiach po celom svete.

Zodpovedné podnikanie spoločnosti Unilever stanovuje plán udržateľného rozvoja (USLP), ktorý sa zaviedol v roku 2010. Od neho sa odvíja všetko, čo spoločnosť robí. Jeho cieľ je súčasného rastu biznisu znižovať environmentálnu stopu a pritom zvyšovať pozitívny dopad na spoločnosť. Značky spoločnosti Unilever sa stále viac zameriavajú na to, aby mali jasne stanovené pozitívne spoločenské alebo environmentálne poslanie.

Spoločnosť Unilever vznikla v roku 1930 a prvú pobočku na Slovensku otvorila v roku 1993. Unilever Slovensko, spol. s r. o. – so sídlom v Bratislave – je súčasťou obchodnej jednotky Česká republika a Slovensko a regiónu Východná Európa (EE) spolu s ďalšími deväťnástimi krajinami.

Hlavné témy CSR

✓ Zodpovedná výroba a spotreba

✓ Rovnosť mužov a žien

✓ Boj proti klimatickým zmenám

✓ Zdravie a hygiena

✓ Zodpovedné získavanie zdrojov

✓ Výživa: zlepšovanie výživových hodnôt

Ciele udržateľného rozvoja