Adient daroval Bratislave “smart” lavičky

Lavičky nájdete pred Starou Tržnicou v Starom Meste a pri Propeleri na Rázusovom nábreží.

Spoločnosť Adient, globálny líder vo výrobe automobilových sedadiel, pri príležitosti 10. výročia pôsobenia svojho biznis centra v Bratislave podporil novú koncepciu mesta “Smart City” zakúpením “smart lavičiek”.

Moderná „smart“ lavička, ktorá má v sebe zabudovaný rad elektronických prvkov, okrem základnej funkcie na sedenie poskytuje predovšetkým nabíjanie mobilných zariadení a tiež generuje pripojenie na internet, čo je mimoriadne vyhľadávaná služba v dnešnej elektronickej dobe. V ponuke sú dva typy nabíjania – káblom pomocou USB alebo bezdrôtové. Okrem toho funguje na solárny pohon, je teda priateľská k životnému prostrediu.

Okrem konštrukcie a ochrannej dosky z plexiskla, má v sebe lavička vstavané senzory, ktoré zbierajú rôzne druhy informácií, vrátané atmosférických podmienok (teplota, tlak, vlhkosť vzduchu a zloženie atmosferických plynov), počtu užívateľov a funkčnosti komponentov, ktoré sa po istom čase vyhodnotia a budú slúžiť pre informačné potreby pri poskytovaní lepších a efektívnejších služieb obyvateľom aj návštevníkom hlavného mesta.

Zdroj: Adient

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky