Aj vďaka YIT sa škôlkari hrajú v krajšom prostredí

Deti z bratislavskej špeciálnej materskej školy na Mišíkovej 19 v Bratislave sa po prázdninách vrátili do nových priestorov.

Za nové priestory vďačia za to projektu Škôlka od srdca, ktorý vymysleli študenti STU z organizácie Stavbárske srdce. Do rekonštrukcie sa zapojila aj spoločnosť YIT Slovakia. Zamestnanci prispeli stavebnými materiálmi, pomohli s objednávkami, ale aj maľovali či upratali priestory.

„Keď nás zo Stavbárskeho srdca oslovili, neváhali sme sa zapojiť. Vždy sa snažíme podporiť miestne komunity a zanechať pozitívny dopad v okolí našich projektov,“ hovorí Tomáš Augustín, projektový manažér z YIT. Dobrovoľníci z YIT upravili školský dvor, zrekonštruovali učebňu a kúpeľňu. Namiesto neónových svetiel tiež namontovali LED osvetlenie, ktoré rozjasnilo priestor. „Pre deti s poruchami zraku je to veľmi cenná pomoc,” hovorí Zuzana Szőke, zástupkyňa riaditeľky materskej školy, zapojenej do projektu. „Vážim si ľudí, ktorí aj v dnešnom rýchlom svete spravia niečo pekné a šíria dobro ďalej,” dodáva.

Škôlka od srdca patrí k menším dobrovoľníckym činnostiam, YIT Slovakia sa však zapája aj do väčších projektov. Podporuje lokálne bratislavské kultúrne podujatia, organizuje zbieranie odpadkov a zamestnanci sú pravidelnými darcami krvi.

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky