Citi Foundation podporila rozšírenie slovenského vzdelávacieho programu do Čiech

Firemná nadácia globálnej banky Citi pomáha vytvárať udržateľné ekonomické príležitosti pre mladých ľudí na celom svete.

Aj EDUin v Čechách bude vyhľadávať a oceňovať inovatívne vzdelávacie prístupy.

Citi Foundation už v rámci iniciatívy Pathways to Progress podporila rozšírenie vzdelávacieho programu Nadácie Pontis s názvom Generácia 3.0 za hranice Slovenska. V novom medzinárodnom programe spolupracujú Nadácia Pontis a česká organizácia EDUin, aby zlepšili vzdelávacie výsledky mladých ľudí a pomohli tak zvýšiť ich šance na zamestnanie. Partnerstvo umožnil grant vo výške 170 000 dolárov od Citi Foundation.

Citi si uvedomuje dôležitosť investovania do dnešných mladých ľudí a dopad, aký to môže mať na budúcnosť spoločnosti, ako aj hospodárstva na Slovensku a v Českej republike. V roku 2017 sa Citi Foundation zaviazala globálne investovať 100 miliónov dolárov v rámci iniciatívy Pathways to Progress. Cieľom do roku 2020 je osloviť 500-tisíc mladých ľudí a pomôcť im v oblasti podnikania a zamestnateľnosti. Partnerstvo s Nadáciou Pontis a EDUin-om pomôže mladým ľuďom v oboch krajinách získať zručnosti, sebadôveru a schopnosti potrebné pre ich budúci úspech,“ hovorí Veronika Španárová, generálna riaditeľka Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky, Slovenská republika.

Zdroj: Citibank Europe

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky