Ekologický Kaufland oblieka zamestnancov do biobavlny

Pre spoločnosť Kaufland je ochrana životného prostredia dlhodobo kľúčovou témou vo všetkých oblastiach jej pôsobenia.

Kaufland oblieka zamestnancov do biobavlny a šetrí tak životné prostredie.

Ako zodpovedný zamestnávateľ, ktorému záleží na svojich zamestnancoch, sa Kaufland rozhodol vymeniť pracovníkom na predajniach aj v centrálnom sklade odev za nový, vyrobený z biobavlny. Zamestnanci tak dostali nové košele, blúzky, bundy či zástery šité na mieru a prispôsobené druhu práce a oddeleniu, na ktorom pracujú.

Bežná bavlna je pri pestovaní náročná na spotrebu vody – na výrobu jedného trička je potrebných približne 4-tisíc litrov. Napriek tomu, že zaberá z celkovej svetovej hospodárskej pôdy len 2,5 %, využíva až 16 % svetovej spotreby pesticídov. Ročne tak utrpí otravu pesticídmi až 77 miliónov ľudí pracujúcich v bavlnárskom priemysle.

Pri biobavlne s certifikátom GOTS sa naopak znižuje celková spotreba vody až o 71 % a táto bavlna neobsahuje žiadne škodlivé látky. Fairtrade certifikát je tiež zárukou, že bavlna sa vyrobila za sociálne a ekonomicky vhodných podmienok.

Pôvodné pracovné oblečenie zamestnancov prevzala spoločnosť, ktorá sa zaoberá recykláciou textilu a vyrába z neho, okrem iného, aj stavebný izolačný materiál.

Súvisiace články

Zdroj: Kaufland

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky