Kia Motors Slovakia vyriešila mimoriadnu dopravnú situáciu

Dopravné obmedzenie pri Strečne spôsobilo výrazné komplikácie pre takmer 1 000 zamestnancov závodu.

Kia Motors Slovakia zabezpečuje pravidelnú autobusovú dopravu pre zamestnancov do/z práce z celého Žilinského kraja, najďalej z Liptovského Mikuláša /95 km/ a Trstenej /85 km/. V súčasnosti využíva 32 priamych diaľkových klimatizovaných autobusov, ktoré okrem Liptovského Mikuláša a Trstenej štartujú napríklad aj z Turčianskych Teplíc, Považskej Bystrice, Skalitého či Makova.

Dopravné obmedzenie uzatvorením cesty 1/18 v Strečnianskej úžine od 16. do 29. júla, ktoré vzniklo v súvislosti so sanáciou skalného brala pod hradom Strečno, spôsobilo výrazné komplikácie pre takmer 1 000 zamestnancov dochádzajúcich práve z regiónu Turiec.

Vedenie spoločnosti okamžite zareagovalo a aplikovalo dočasnú úpravu autobusovej dopravy pre svojich zamestnancov tak, aby sa minimalizovali zmeny v cestovných poriadkoch podnikovej autobusovej dopravy. Železnice Slovenskej republiky umožnili vypraviť mimoriadne vlaky na každú pracovnú zmenu na trase Vrútky – Varín, v prípade odvozov trasa Varín – Strečno – Vrútky – Martin. Autobusy smer Turiec zabezpečovali podľa cestovných poriadkov dovoz do Vrútok, a rovnako odvozy zo staníc Vrútky a Martin. Okrem vlakov bola zabezpečená aj preprava medzi Varínom a závodom s využitím veľkokapacitných autobusov. Náklady na mimoriadny vlak hradila v plnej miere spoločnosť Kia Motors Slovakia. Zamestnanci spoločnosti sa tak dopravili do práce za rovnaký čas a bez navýšenia ich nákladov.

Súvisiace články

Zdroj: Kia Motors Slovakia

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky