Prvých 1000 dní je najdôležitejších

Séria videí, ktorých cieľom je upozorniť na zásady správnej výživy dieťaťa, odštartovala počas Svetového týždňa dojčenia začiatkom augusta.

Odborníkov vo videách spovedajú Dominika Morávková a Juraj Šoko Tabáček.

Prvých tisíc dní v živote dieťatka je časom radostného očakávania, vzrušujúceho stretnutia a vzájomného spoznávania, ktoré je výnimočným obdobím pre celú rodinu. Malý človiečik sa so svojimi najbližšími postupne učí sedieť, vyslovovať prvé hlásky a slovíčka, chodiť, ale aj jesť. To, čo dieťatko v prvých tisíc dňoch svojho života papá, ovplyvní jeho chuťové preferencie, imunitu, sklon k alergiám a dokonca aj pravdepodobnosť chronických ochorení v dospelosti. Preto je dôležité strave v tomto období venovať veľkú pozornosť.

Aby sme rodičom uľahčili rozhodovanie v otázkach výživy, spoločne s hercami Dominikou Morávkovou a Jurajom Šokom Tabáčkom sme natočili sériu videí,“ hovorí Mária Jendrišáková zo spoločnosti Danone Nutricia, ktorá za iniciatívou Prvých 1000 dní stojí.

V poučných a zároveň vtipných videách sa rodičia dozvedia aj to, ako najlepšie naštartovať imunitu dieťaťa, čo všetko dokáže materské mlieko a kedy je čas prejsť na prvé príkrmy. Dominika a Šoko v nich porozprávajú, aké radosti a starosti zažili so svojimi deťmi a lekári pediatri, imunoalergológovia, neonatológovia, gastroenterológ i gynekológ poskytnú odborné rady založené na najaktuálnejších vedeckých poznatkoch.

Všetky videá aj informácie o iných aktivitách iniciatívy sú dostupné na stránke 1000dni.sk.

Pozrite si, čo radia odborníci 

Dokonalé zloženie stravy, dokonalá teplota a vynikajúce servírovanie.“ Viete, o čom je reč? No predsa o materskom mlieku a dojčení. Vypočujte si viac o vynikajúcich vlastnostiach materského mlieka aj o tom, čo robiť, ak sú s dojčením problémy.

Vedeli ste, že imunita sa začína budovať už od pôrodu? A že jej optimálne fungovanie môžeme ovplyvniť práve stravou v prvých tisícoch dňoch života? Pozrite si viac vo videu o budovaní imunity.

Čo robiť, keď mrkva nechutí? Základom je trpezlivosť a opakované ponúkanie. Pozrite si, kedy je najlepšie začať s príkrmami a ako sa mení úloha stravy v druhom polroku dieťatka.

Zdroj: Danone Nutricia

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky