T-Systems Slovakia daroval počítače mladšej generácii aj seniorom

V T-Systems Slovakia sa každoročne uskutočňuje veľa akcií orientovaných na podporu regiónu.

T-Systems Slovakia podporuje IT vzdelanie v útlom i vyššom veku.

V roku 2017 darovala firma spolu približne 700 notebookov a monitorov organizáciám, školám a mestským častiam vo východoslovenskom regióne.

15 notebookov a monitorov s kompletnou kabelážou našlo svoj domov aj v košickom Eastcubatore. Ten sa síce primárne venuje start-upom, no jeho zakladatelia si všimli nedostatok vzdelaných odborníkov v IT oblasti. Preto vznikla iniciatíva na prepojenie viacerých organizácií za účelom podchytenia mladšej generácie v útlom veku. V spolupráci s UPJŠ, CIKE a K13 otvorili začiatkom roka 2017 detský Art and Science HUB, v ktorom rozbehli vzdelávací program v rámci projektu „IT akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie”.

Notebooky však nebudú slúžiť len mladšej generácii. V košickom Klube Atrium sa 1. februára otvoril ďalší zo série IT kurzov pre seniorov. Staré počítače vystriedalo 15 notebookov práve od T-Systems Slovakia. Náplňou kurzov je predstavenie jednotlivých častí počítača, pracovnej plochy, práca v textovom editore či základy internetu a mailovej komunikácie.

Súvisiace články

Zdroj: T-Systems Slovakia

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky