VÚB banka tento rok pomôže komunitám ešte viac, rozdelí až 200 000 eur

O tom, ktoré projekty budú podporené grantom, rozhodne samotná verejnosť.

Vo VÚB banke si vážia iniciatívnych ľudí, ktorí sa snažia zlepšiť život v komunitách po celom Slovensku. Preto už štvrtý rok prostredníctvom svojej Nadácie VÚB vyhlasujú program Komunitné granty. Tento rok priniesol významné zmeny, vďaka čomu pocítia obyvatelia regiónov výrazne silnejšiu podporu. Medzi 32 najlepších projektov – víťazov online hlasovania, rozdelí nadácia až 200 000 eur, pričom grant môžu získať aj komunitné projekty zamerané na prácu s aktívnymi seniormi a komunitami pri školách.

Výnimočnosťou grantového programu s podtitulom „200 000 eur pre komunity, kde to žije“ je skutočnosť, že o víťazoch rozhoduje verejnosť. V prvej fáze prejdú všetky prijaté žiadosti hodnotením nezávislej odbornej komisie, ktorá vyberie 8 projektov z každého kraja. Následne v online hlasovaní verejnosť rozhodne, ktorých 32 projektov (z každého kraja štyri), získa grant po prvýkrát vo výške až 5 000 eur. VÚB chce motivovať aktívnych ľudí ešte viac, a preto projekt s najvyšším počtom hlasov z každého kraja odmení sumou ďalších 5 000 eur navyše. Spolu tak bude rozdelených 200 000 eur.

VÚB banke záleží na názore ľudí okolo nás. Preto je ďalšou novinkou spolupráca s OZ UzemnePlany.sk, ktoré prevádzkuje stránku www.pocitovemapy.sk.  Zástupca organizácie bude mať možnosť ako člen hodnotiacej komisie odporučiť do verejného hlasovania projekty, ktoré by mohli zlepšiť verejný priestor tam, kde to je naozaj treba.

Príbehy z realizácie konkrétnych inšpiratívnych nápadov, ktoré získali podporu z programu Komunitné granty minulý rok, sú k diszpozícii v online magazíne Nadácie VÚB na www.srdcovky.sk.

Uzávierka prihlášok je 19. októbra. Viac informácií nájdete na www.nadaciavub.sk.

Komentáre

Newsletter

Vložte svoje požadované údaje a vyberte program, z ktorého chcete dostávať novinky a odošlite.

Povinné položky