30. 03. 2021 McDonald’s Slovakia

Mcdonald’s uvádza na slovenský trh tri nové bezmäsité jedlá

Narastajúci záujem Slovákov po mäsových alternatívach si dlhodobo uvedomuje aj spoločnosť McDonald's. Preto aktuálne prichádza s novinkou, ktorá poteší nejedného zákazníka. Na slovenský trh od dnešného dňa uvádza novú Veggie ponuku – tri nové bezmäsité jedlá. Prvým je Veggie burger, ktorého dopĺňa v rámci portfólia Veggie Wrap a Veggie šalát. Vďaka bezkonkurenčnej chuti si na nich pochutia vegetariáni, flexiteriáni, ale aj zákazníci obľubujúci zmenu jedálnička.

Spoločnosť McDonald’s dlhodobo počúva svojich zákazníkov a sleduje trendy v oblasti gastronómie. Keďže dopyt po bezmäsitých alternatívach neustále rastie nielen vo svete, ale aj na Slovensku, svoju ponuku sa McDonald’s rozhodol rozšíriť o nové bezmäsité pochúťky. S veggie novinkami si prídu na svoje mnohí zákazníci. „Našim zákazníkom chceme stále prinášať niečo nové a tiež ponúkať širšiu ponuku chutných i bezmäsitých jedál, z ktorých by sa mohli u nás najesť podľa svojich predstáv. Preto sme vyšli v ústrety smerom k bezmäsitej ponuke v podobe troch nových veggie produktov,“ povedala Lucia Polačeková, PR supervízorka pre McDonalds na Slovensku.

Zelenina nikdy nechutila lepšie

V jedálničku mnohých konzumentov mäsa je zelenina väčšinou považovaná za akýsi doplnok, ktorý pomáha k vyváženiu chutí na tanieri. McDonald’s mení pravidlá hry a zeleninu v tomto prípade postavil do role hlavného hrdinu. Zákazníci sa tak môžu tešiť na bezkonkurenčnú chuť zeleninovej placky, ktorá je súčasťou uvedených vegetariánskych noviniek. V prípade Veggie burgra sa placka podáva v žemli, spolu s plátkom Čedaru, čerstvým šalátom a paradajkami s novou jogurtovo-bylinkovou omáčkou.  Po zahryznutí sa môžu zákazníci tešiť na gastronomický zážitok, ktorý zmení aj mýtus o zle ochutených vegetariánskych burgroch. Svojou chuťou, kvalitnými surovinami a chrumkavosťou sa plnohodnotne vyrovná mäsovým „kolegom“, pričom zeleninová placka nechýba ani  v zložení Veggie Wrapu a Veggie šalátu.

„Zaradením troch vegetariánskych noviniek do našej ponuky reagujeme na požiadavky našich zákazníkov a veríme, že nimi oslovíme nielen vegetariánov, či flexiteriánov, ale aj našich stálych zákazníkov, ktorí ocenia nové chute na zeleninovom základe, dopĺňa L. Poláčeková.

Pridaním veggie ponuky do McMenu môžu zákazníci McDonald’s spestriť a nutrične vyvážiť svoje stravovanie o chutne spracovanú zeleninu. Veggie placky totiž obsahujú mrkvu, petržlen, hrášok, brokolicu, cibuľu, zelené, červené a žlté papriky. Chuť je vylepšená o ementálsky typ syru, maslo, slnečnicové semienka, tortilla chipsy a bylinky. Tieto veggie placky neobsahujú žiadny palmový olej. „Tri novinky z radu Veggie sú veľmi chutnou alternatívou pre tých ľudí, ktorí sa mäsu úplne alebo aj čiastočne vyhýbajú nielen kvôli zdravotným benefitom, ale tiež s ohľadom na etický či ekologický aspekt,“ hovorí na záver PR supervízorka pre slovenský McDonald’s.