21. 10. 2016

Aby kuriéri jazdili nielen rýchlo, ale aj bezpečne a ekologicky

Už od roku 2007 organizuje TNT pre svojich kuriérov, vodičov kamiónov i vysokozdvižných vozíkov celosvetovú súťaž s názvom Drive Me Challenge (DMC).

Už od roku 2007 organizuje TNT pre svojich kuriérov, vodičov kamiónov i vysokozdvižných vozíkov celosvetovú súťaž s názvom Drive Me Challenge (DMC). Jej poslaním je vzdelávať a inšpirovať vodičov, aby v práci, rovnako ako vo svojom súkromí, jazdili nielen expresne rýchlo, ale aj maximálne bezpečne a šetrne voči životnému prostrediu. Celosvetové finále jubilejného 10. ročníka akcie sa konalo 30. septembra práve na Slovensku.

Po teoretických skúškach predviedli vodiči svoju rýchlosť a obratnosť na rôznych povrchoch, robili slalom pomedzi prekážky, merala sa spotreba paliva a nezabúdalo sa ani na profesionalitu smerom k zákazníkom. Slovenskú atmosféru doplnila disciplína pre vysokozdvižné vozíky, ktoré z paliet stavali Bratislavský hrad.

„Táto udalosť podporuje náš strategický cieľ neustále sa zlepšovať v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia a v snahe minimalizovať emisie CO2. Kuriéri sú našimi vyslancami u zákazníka a reprezentujú TNT aj u širokej verejnosti. Preto do ich vzdelávania i bezpečnosti investujeme nielen prostredníctvom školení, ale aj zábavnou formou, ktorá je zároveň poučná i motivačná,“ hovorí Pavel Švanyga, riaditeľ operačného oddelenia TNT Slovensko.

Usporiadateľská krajina sa napokon tešila i z prvého miesta. Víťazom v kategórii kuriérov sa stal Tomáš Tomaškovič, ktorý pre TNT Slovensko pracuje už od roku 1998: „Som veľký fanúšik všetkých projektov, ktoré zlepšujú bezpečnosť na cestách. Táto súťaž dáva vodičom jedinečnú možnosť zlepšovať svoje šoférske zručnosti, vidieť ako vozidlo reaguje na rôznych povrchoch a v rozličných situáciách, a naučiť sa ho dokonale ovládať. Teória je dôležitá, ale ako vášnivý motorkár viem, že prax je to, čo zachraňuje ľudské životy na cestách.“

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.