16. 09. 2022

CSR Summit 2022 bude o premenách výziev na príležitosti

Najväčšia konferencia o spoločenskej zodpovednosti na Slovensku opäť otvorí aktuálne témy, ktoré rezonujú nielen v biznise. Diskusie, prezentácie a rozhovory bude možné sledovať opäť zdarma, naživo aj online.

Aká je úloha biznis lídrov v časoch, kedy je spoločnosť pod tlakom? Čo pre nás znamená vojna na Ukrajine v súvislosti s inými výzvami, ktorým (nielen) na Slovensku čelíme? Mení sa radikálne svet práce, alebo sa všetko časom vráti do starých koľají?

CSR Summit je podujatie, ktoré už dávno nie je určené len manažérkam a manažérom udržateľnosti vo firmách. Zodpovednosť skloňujeme prostredníctvom širokého spektra tém a z pohľadu nielen firiem, ale aj jednotlivcov a inštitúcií,“ hovorí Ivana Vagaská, výkonná riaditeľka Business Leaders Forum (BLF), pod hlavičkou ktorého prináša Nadácia Pontis už po 19-ty krát toto prestížne podujatie.

Biznis témami tohto ročníka sú hybridná práca a výzvy s ňou spojené, efektívna podpora diverzity a inklúzie, expertné dobrovoľníctvo či ESG reporting. Doplnené sú témami so širším spoločenským presahom, ako je boj proti dezinformáciám či rodové stereotypy v súvislosti s rodičovstvom.

Experti zo zahraničia aj inšpirácia z domova

Na tému Flexibilita vs. kultúra sa moderátor Lukáš Bakoš porozpráva s Neilom Usherom z britskej organizácie GoSpace, ktorý už 30 rokov pomáha vytvárať inovatívne pracovné prostredie organizáciám z rôznych sektorov po celom svete.

Veľmi sa tešíme, že na konferenciu sa z New Yorku pripojí aj oceňovaný publicista z magazínu The Atlantic Derek Thompson. Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová s ním rozoberie to, ako vznikajú trendy a ako aj zo spoločenskej zodpovednosti spraviť mainstream,“ približuje Miroslava Gočálová, programová manažérka BLF/Nadácie Pontis, ktorá zodpovedá za organizáciu podujatia.

Z ďalších rečníčok a rečníkov možno spomenúť Michaelu Krškovú, Chief Innovation Officer vlády SR, Petra Sutorisa, interdisciplinárneho vedca, ktorý sa venuje problematike kultúrnych a politických riešení environmentálnej krízy, či Filipa Gregora, experta na ESG reporting, ktorý bude práve na túto tému súvisiacu s novou legislatívou EU diskutovať spolu s ďalšími hostkami.

Príklady dobrej praxe z domova prinesú predstaviteľky a predstavitelia firiem Swiss Re, Tesco, Accenture, Deutsche Telekom IT Solutions, Heineken či Henkel.

Opäť otvoríme tému SDG

Ciele udržateľného rozvoja (SDGs) sú už tradičnou súčasťou programu CSR Summitu. Kým v minulosti Nadácia Pontis udeľovala viacero cien za prínos k napĺňaniu jedného či viacerých Cieľov, tento rok udelí len jednu – organizácii či jednotlivcovi so silným príbehom, preukázateľným dopadom a potenciálom inšpirovať ostatných.

Udeleniu ocenenia bude predchádzať panelová diskusia odborníčok a odborníkov z verejnej, biznis aj akademickej sféry o tom, ako bojovať s klimatickou zmenou, znižovať nerovnosti a reagovať na ďalšie globálne výzvy, ktoré nám prináša aktuálna doba.

Networking a diskusné stoly

Po dvoch pandemických rokoch, kedy konferencia prebehla v online móde, bude tento rok opäť príležitosť stretnúť sa osobne. „V priestoroch bratislavskej Kulturamy privítame 100 pozvaných hostí prevažne z firemného prostredia, ktorí budú mať dostatok príležitostí na neformálny networking aj možnosť zapojiť sa do diskusie na konkrétnu tému v rámci, v minulosti veľmi obľúbených, diskusných stolov,“ dopĺňa Mirka Gočálová.

Vzhľadom na veľký záujem o podujatie z radov širšej verejnosti, ktorý sa ukázal počas uplynulých dvoch ročníkoch, však aj tento rok ponechávame možnosť sledovať väčšinu podujatia online, a to zdarma.

Registrovať sa môžete na https://csrsummit.sk/.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.