26. 04. 2019 dm drogerie markt

dm spúšťa testovanie plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky

V sobotu 13. apríla spustila dm vo vybraných filiálkach testovanie dlhoočakávanej ekologickej služby – plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky. Aktuálne je táto služba dostupná v štyroch filiálkach (Central a Aupark v Bratislave, City Park v Trnave a Stop shop v Trenčíne) a do konca mája bude pribudne aj v ďalších šiestich predajniach. Cieľom tejto ekologickej služby je urobiť významný krok, ktorý prispeje k znižovaniu spotreby plastov – opakovaným použitím nádob je totiž možné ušetriť až do 60 percent plastového odpadu. Úspora pri tejto čapovanej drogérii oproti drogérii vo fľaši sa pohybuje v rozmedzí od 12 do 20 percent v závislosti od druhu prostriedku. Zavedením plniacich pultov do predajní dm sa stáva táto služba dostupná aj širokej verejnosti. Po Rakúsku je Slovensko druhou z dm krajín, v ktorej túto ekologickú službu ponúka.

Testovanie otvorili v nákupnom centre Central v Bratislave Mária Šimonovičová, sortimentná manažérka dm drogerie markt, a Svetlana Rymarenko, ktorá je ambasádorkou spoločnosti dm v oblasti zero waste životného štýlu. Tá sa so svojimi fanúšikmi pravidelne delí na sociálnych sieťach o tipy, ako sama redukuje odpad vo vlastnej domácnosti.

Testovanie plniacich staníc na pracie a čistiace prostriedky bude realizované v období 12 mesiacov. Prípadné rozšírenie plniacich staníc na ďalšie filiálky alebo doplnenie nového sortimentu bude závisieť od akceptácie tejto služby a záujmu o ňu zo strany zákazníkov. dm Rakúsko spustilo testovanie plniacich pultov na jeseň 2018 v 12 filiálkach. Služba sa stretla s veľmi pozitívnym ohlasom a z toho dôvodu už po pol roku rozširuje dm Rakúsko ich počet na 24.

„Stále viac zákazníkov si uvedomuje dosah svojho správania na našu planétu a záleží im na jej budúcnosti. My v dm ich chceme v tomto životnom štýle podporiť a prispieť aj týmto spôsobom k trvalej udržateľnosti. Nákupom čapovanej drogérie zákazník totiž ušetrí nielen peniaze, ale aj plastový odpad,“ povedal Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt.

Spôsob plnenia

Zákazníci si môžu naplniť čistiace prostriedky do nádob, ktoré sú im k dispozícii v dm, a to vo veľkosti 1,5 litra na pracie prostriedky a 1 liter na prípravky na ručné umývanie riadu. Cena jednej nádoby pre ručné umývanie riadu je 0,39 eura a pre prací prostriedok je 0,49 eura.Tieto nádoby si možno po spotrebovaní ich obsahu opätovne priniesť a naplniť. V takomto prípade to však musí zákazník ohlásiť personálu filiálky. Fľaše prípravku na umývanie riadu sú vyrobené zo 100% recyklovateľného plastu a fľaše na pracie prostriedky z bioplastu z obnoviteľných zdrojov. Všetky výrobky sú vyrobené v Rakúsku.

Produkty na pranie a umývanie riadu

Naplniť si možno dva druhy pracieho prostriedku a dva druhy prípravku na ručné umývanie riadu značky Planet Pure, a to:

 • Planet Pure Bio prostriedok na umývanie riadu aloe vera/limetka – cena 2,99 eura
 • Planet Pure Bio prostriedok na umývanie riadu sensitive – cena 2,99 eura
 • Planet Pure Bio prací prostriedok sensitive 15° – 95° – cena 5,99 eura
 • Planet Pure Bio prací prostriedok aloe vera 15° – 95° – cena 5,99 eura

Tieto výrobky sú v BIO kvalite a  suroviny na ich výrobu pochádzajú prevažne z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Minimálna trvanlivosť výrobkov je dva roky.

Plniace pulty v desiatich filiálkach dm

V prvej fáze je tento koncept realizovaný vo vybraných desiatich predajniach dm, ktoré to kapacitne umožňujú, a to Bratislava (Aupark, Central), Banská Bystrica (Terminal), Košice (Optima), Nitra (Centro), Poprad (Forum), Prešov (Solivaria), Trenčín (Stop shop), Trnava (City Park) a Žilina (Mirage). Zastúpenie má každé krajské mesto a Poprad.

O Planet Pure

Rakúska značka Planet Pure je od roku 1999 priekopníkom na trhu poctivých pracích a čistiacich prostriedkov s certifikáciou BIO. Starostlivo vybrané suroviny pochádzajú prevažne z biologického hospodárstva, neobsahujú toxické hnojivá, pesticídy, sulfáty ani syntetické prísady. „BIO“ však nie je len symbol biologickej odbúrateľnosti. Tá totiž sama osebe nie je zárukou ekologického a zdravého produktu. Značke záleží aj na používaní čistých rastlinných výťažkov. Certifikácia Planet Pure je v súlade s prísnymi smernicami Austria Bio Garantie a výroba produktov je realizovaná v Rakúsku. Značka Planet Pure vytvára aj nové pracovné miesta, v najväčšej možnej miere minimalizuje zapojenie priemyselných zariadení a spolupracuje so sociálne znevýhodnenými ľuďmi, ktorí do práce prinášajú radosť a lásku.

Výrobky Planet Pure spĺňajú tie najvyššie štandardy

 • certifikácia VEGAN,
 • certifikácia BIO,
 • netestované na zvieratách,
 • zabalené v obaloch z bio plastu (pracie prostriedky) alebo
 • 100-percentne recyklovaných materiálov (prostriedky na umývanie riadu),
 • 60-percentná úspora obalov pri každom doplnení,
 • 100-percentne biologicky odbúrateľné.
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.