17. 02. 2021 Generali Poisťovňa

Dobrovoľníci z Generali vyrobili pre deti zo znevýhodnených rodín Montessori hračky

Dobrovoľníci opäť pomáhali a pre deti zo znevýhodnených rodín spoločne zhotovili 80 Montessori hračiek.

 Počas dvoch dní v júli a auguste si zamestnanci Generali zopakovali dobrovoľnícku aktivitu, na ktorej spoločne montovali Montessori hračky pre deti, ktoré aktuálne navštevujú projekt Učenie pre život. Výroba hračiek pre deti sa organizovala v Generali už druhýkrát po úspechu minuloročného projektu, na ktorom 36 dobrovoľníkov počas jedného dňa spoločne vyrobilo 60 Montessori hračiek.

Druhého ročníka tejto milej aktivity sa zúčastnilo dohromady 17 kolegov, ktorí spoločne odpracovali 31 dobrovoľníckych hodín, aby pre deti zo znevýhodnených rodín vytvorili špeciálne hračky. Spoločne sa im podarilo vyrobiť až 80 kompletných hračiek. Vďaka nim si budú deti môcť rozvíjať jemnú motoriku, sústredenie a predstavivosť, a taktiež sa budú učiť počítať a pomenúvať farby.

Obľúbené Montessori hračky boli doplnené aj o trojuholníkový hlavolam, ktorým si budú deti aj vo vyššom veku trénovať logické myslenie. Veríme, že aj vďaka snahe kolegov-dobrovoľníkov sa deti z projektu Učenie pre život budú môcť ďalej rozvíjať, aby si jedného dňa splnili svoje sny.

17 dobrovoľníkov počas 2 dní odpracovalo 31 dobrovoľníckych hodín a podarilo sa im:

? nabiť 2 000 kolíkov do guličiek,
? minúť 1,5 kg gumičiek,
? zafóliovať 200 kusov papierov,
? narezať 320 návodov a šablón.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.