23. 01. 2020 Slovenské elektrárne

Ekotopfilm v energolande: Zmeníme planétu, alebo seba?

Za jediné doobedie privítal Energoland v Mochovciach až osemsto detí. Zastavil sa tu ďalší ročník festivalu Ekotopfilm Junior.

Moderné mochovské zábavno-vzdelávacie centrum Energoland víta ročne až 17-tisíc návštevníkov. Tentoraz to však v Mochovciach vyzeralo trocha inak – na mladých zvedavcov nečakali naše atrakcie, ale poučné putovné podujatie Ekotopfilm Junior.

Juniorská šnúra nadväzuje na „dospelácky“ medzinárodný filmový festival Ekotopfilm. Cez krátke filmové príbehy sa deťom zo základných a stredných škôl prihovárajú ich rovesníci z celého sveta. Dozvedia sa mnoho zaujímavého, aj to ako môžu sami prispieť k ochrane životného prostredia.

Po filmovom programe je pripravený náučný sprievodný program hier, kvízov, súťaží, prednášok a iných eko aktivít. Žiaci sa dozvedia zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, alebo šetriť energiou. Už niekoľko rokov žijú s festivalom aj naši kolegovia z mochovského infocentra, ktorí nielen na domácej pôde Energolandu, ale aj v jednotlivých mestách na Slovensku deťom hravou formou prezentujú, čo všetko robíme pre znižovanie dopadu výroby elektriny na životné prostredie.

800 detí za jediné doobedie

Za jediné doobedie sa tu vystriedalo 800 žiakov základných a stredných škôl zo Zlatých Moraviec, Tlmáč a Vrábiel. „Slovenské elektrárne dokázali pripraviť veľmi zaujímavý program. Majú nadšených lektorov, ktorí s nami chodievajú po Slovensku a snažia sa mladú generáciu spolu s nami vzdelávať o tom, v akom stave je životné prostredie a hľadať spoločne riešenia, ktoré môžeme urobiť všetci, aj jednotlivo,“ vyjadril sa Andrej Krbyla, tour manažér Ekotopfilmu.

Podľa Krbylu je dôležité komunikovať otázky životného prostredia všetkým generáciám, či už sú to žiaci prvého, druhého stupňa či stredoškoláci. I keď to každý vníma trocha inak, aj mladšie deti dokážu veľmi spontánne reagovať na otázky o životnom prostredí a je dôležité, aby si svoj názor formovali už teraz. Preto sa v Energolande tešíme na ďalšie podobné podujatia.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.