14. 05. 2018 U. S. Steel Košice

Hutníci pre Košice 2018

V dňoch 18. – 19. mája 2018 (piatok – sobota) sa uskutoční už 12. ročník firemného podujatia Dni dobrovoľníkov U. S. Steel Košice. Pomôcť desiatim organizáciám sa chystá okolo 400 dobrovoľníkov. Do darovania krvi či zbierky užitočných vecí pre charitné centrá sa môžu zapojiť aj obyvatelia regiónu.

Podujatie každoročne začína Hutníckou kvapkou krvi v piatok ráno o 6.00 hod. v Hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice – Šaca vo Vstupnom areáli U. S. Steel, kde sú pripravení postarať sa o stovku bezplatných darcov.

V piatok i v sobotu budú môcť nielen hutníci, ale i široká verejnosť darovať najmä trvanlivé potraviny, posteľnú bielizeň, kuchynské a hygienické potreby pre  krízové centrum Arcidiecéznej charity v Košiciach, komunitné centrá ETP Slovensko a charitný dom Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach. Organizácie uvítajú aj funkčné domáce spotrebiče a pre vzdelávanie detí akékoľvek školské potreby, tablety či iné PC príslušenstvo. So zbieraním týchto potrebných vecí každoročne pomáhajú hutníci na dôchodku. Zberné miesto bude v sídle ich občianskeho združenia Jeseň života na Triede SNP 24 a takisto v Dome pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 hod. a v sobotu od 8.00-15.00 hod. Na Južnej triede prevezmú aj záhradnícke náradie, semená, priesady či nepotrebný stavebný materiál, ktorý použijú v charitnom dome Oáza na pracovné aktivity.

V sobotu počas brigád od 8.00 – 13.00 hod. budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní denného stacionára pre zdravotne znevýhodnenú mládež Klub Forresta Gumpa na Užhorodskej ulici č. 8, detského domova na Hurbanovej č. 42 i pri obnove Detskej historickej železnice v Čermeli. Desiatky ochotných rúk využijú aj pri údržbe veľkých areálov v botanickej i zoologickej záhrade, ako aj v útulku pre zvieratá pri Haniske.

„Už viac než desať rokov pomáhajú stovky našich zamestnancov dobrovoľne zveľaďovať mesto a región, angažujú sa pri ochrane životného prostredia, nezištne pomáhajú v sociálnej i zdravotnej  oblasti. Ukazujú príklad, ako nebyť ľahostajní, ale všímaví k potrebám druhých. Som hrdý, že môžem byť súčasťou takého skvelého tímu,“povedal pred začatím podujatia prezident U. S. Steel Košice Scott Buckiso. Ten si aj tento rok vyhrnie rukávy a pomôže svojim kolegom v útulku pre zvieratá, v detskom domove aj botanickej záhrade.

Práve v botanickej záhrade sa počas podujatia Hutníci pre Košice 2018 začne s rekonštrukciou jedného zo skleníkov a jeho premenou na moderný multifunkčný pavilón určený na výskumné a vzdelávacie aktivity pre študentov, ako aj organizovanie odborných súťaží a podujatí pre širokú verejnosť.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.