15. 03. 2020 Kaufland Slovenská republika

Kaufland cez kampaň Moja malá záhradka učí deti pestovať rastlinky

Najnovšia vernostná akcia Kauflandu s názvom Moja malá záhradka približuje deťom svet pestovania. Umožňuje im vytvoriť si vlastný záhon rastliniek a podporuje tak ich povedomie o spôsoboch a dôležitosti pestovania.

Kaufland chce v rámci akcie podnietiť záujem detí o domáce pestovanie a o prírodu. Oboznamuje s prínosmi pestovania a starostlivosti o rastliny aj tých, ktorí nepoznajú skutočnú záhradu.

„V Kauflande aktívne podporujeme pozitívny vzťah detí k zelenine a ovociu, ktoré sú dôležité pre ich vývoj. Počas akcie Moja malá záhradka ich hravou formou vedieme k tomu, aby si svojou starostlivosťou a trpezlivosťou vypestovali vlastné rastliny,“ uvádza Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.

Vernostná akcia prebieha vo všetkých obchodných domoch Kauflandu na Slovensku v období od 5. marca do vyčerpania zásob. Za každých 20 eur nákupu v období vernostnej akcie dostanú zákazníci predajní Kauflandu 1 pestovateľský balíček. Ten obsahuje kokosovú tabletu, balenie so semienkami, biologicky rozložiteľný kvetináč a tabuľku na označenie rastliny. Celkovo je možné nazbierať 20 rôznych pestovateľských balíčkov, a teda 20 rôznych druhov rastlín. Kvetináče môžu pestovatelia ukladať do podnosu, ktorý si môžu zakúpiť v štartovacom balíčku spolu s plánom rastu a edukačnou brožúrou. Vytvoria si tak vlastnú malú záhradku plnú rastliniek.

Spoločne s akciou pre zákazníkov reťazec pripravil aj súťaž o vecné ceny pre triedy na prvom stupni základných škôl. Úlohou súťažiacich tried je do 17. apríla 2020 zaslať fotografiu vypestovanej záhradky a vlastnú rozprávku o tom, ako rastú rastlinky.

Spoločnosť Kaufland si uvedomuje dôležitosť podpory pestovateľov a okrem tých detských podporuje aj poľnohospodárov po celom Slovensku. Dlhodobo spolupracuje s takmer 200 domácimi pestovateľmi ovocia a zeleniny a ročne sa v Kauflande predajú desiatky tisíc ton ich kvalitných plodov.

 

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.