05. 02. 2021 Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia

Keď Smart školu budúcnosti deti vidia cez magentové okuliare

Vo štvrtok, 28. januára, dostali deti zamestnancov spoločnosti DT IT Solutions Slovakia za úlohu predstaviť si svoju školu budúcnosti.

Interaktívny online workshop bol pripravený pre deti vo veku 12-14 rokov. Spolu sa ich zúčastnilo 11, pracovali v skupinách po 3-4. Workshop bol zorganizovaný v prostredí MIRO Board-u, interaktívneho online kolaboračného nástroja. Deti si školu budúcnosti plánovali pomocou prvkov Scrumu. Počas Warm-Up hry sa deti oboznámili s virtuálnym nástrojom spolupráce MIRO. Postupne sa dozvedali, čo vlastne znamená byť orientovaný na zákazníka, dokonca aj v škole, ako funguje Scrum tím a kto sú a aké roly v ňom zastávajú Produktový vlastník, Scrum Master a Development tím. Následne boli deti rozdelené do tímov, kde diskutovali a usilovne pracovali na troch zadaniach. Úlohou bolo navrhnúť  nové spôsoby, ktoré by mali študenti alebo Smart školy používať vo vyučovacom procese v blízkej budúcnosti, a nadizajnovať, ako by taká Smart škola mala podľa nich vyzerať. Počas dvoch Šprintov deti prišli s mnohými nápadmi, ktoré nakoniec predstavili Produktovému vlastníkovi ako aj všetkým spolupracovníkom.

V spätnej väzbe deti prezradili, že sa nielen naučili nové veci, ako Scrum či programovanie v novom prostredí, ale tiež si vyskúšali tvorbu prezentácie a prácu v MIRO-boarde.

Pre zamestnancov, mentorov z programu T KIDS, to bola jedinečná a nezabudnuteľná skúsenosť, ktorá bola obohacujúcou nielen v pracovnej oblasti. Mali príležitosť ocitnúť sa na krátky okamih v detskom svete plnom originálnych a inovatívnych nápadov a nadšenia detí vytvárať niečo vlastné a stať sa tak súčasťou  väčšieho celku. Zamestnanci sa už tešia na ďalšie motivačné stretnutie s deťmi, kde by sa mohli podeliť o svoje vedomosti s budúcou generáciou a zároveň sa navzájom inšpirovať.

 

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.