16. 04. 2019 Východoslovenská energetika Holding

Naši dobrovoľníci sa opäť posadili do nahrávacieho štúdia. Už po 30-tykrát

Výsledkom je 29 načítaných titulov. Posledné dva, konkrétne Povesti z Tatier od Antona Mareca a Prefíkané bájky od Caitlin a John Matthewsových, pribudli do databázy Slovenskej knižnice pre nevidiacich v sobotu 23. marca.

Naša spolupráca s knižnicou začala už v roku 2007 a medzi dobrovoľníkmi sa stále teší veľkej popularite. Zdá sa, že inak to nie je ani medzi deťmi, pre ktoré sú načítané rozprávky určené. Knihy načítané našimi dobrovoľníkmi boli spolu stiahnuté a fyzicky vypožičané už viac ako 1500-krát. Tešia sa teda rovnako veľkej popularite ako knihy načítané profesionálmi.

Martin je zo Spišskej Novej Vsi a nahrávania knižiek sa zúčastňuje už tri roky. „Som veľmi rád, že mám možnosť byť súčasťou tohto skvelého podujatia. Čítam veľmi rád, ak to navyše urobí radosť niekomu inému, má to o to väčší zmysel,“ povedal Martin.

 „Väčšina našich dobrovoľníckych aktivít sa sústreďuje v okolí Košíc, kde Skupina zamestnáva najviac ľudí. Preto aj dobrovoľníkov, ktorí sa týchto podujatí zúčastňujú je prirodzene viac z okolia Košíc. Čítanie je v niečom iné a priťahuje vo väčšej miere aj kolegov z miest ako Prešov, Spišská Nová Ves či Bardejov. Som rada, že sa toto podujatie teší takej veľkej popularite a tiež, že sa stále nájde nejaký nováčik, ktorý si čítanie príde vyskúšať,“ povedala Andrea Danihelová, hovorkyňa spoločnosti VSE Holding.

Nováčikom tentokrát bola aj Lucia z VSD. Aj keď mala spočiatku z čítania motýle v bruchu, rýchlo na nich zabudla a čítanie si napokon užila. „Odkedy som sa zúčastnila podujatia Leto s Dorkou minulý rok, dala som si záväzok viac sa zapájať do organizovaných podujatí. Čítanie bolo pre mňa malým strašiakom a výzvou zároveň. Nakoniec všetko dobre dopadlo, čítanie sa mi veľmi páčilo a už teraz sa teším na ďalšie pripravované podujatia,“ dodala Lucka.