05. 04. 2017 Východoslovenská energetika Holding

Skupina VSE Holding pomáha pri výstavbe domčekov pre ľudí bez domova

Skupina VSE Holding už dlhé roky podporuje organizácie a projekty zamerané na pomoc ľudom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Štandardnú formu pomoci, akou sú materiálne či finančné zbierky a dobrovoľníctvo, sa nedávno podarilo rozšíriť o pomoc, ktorá v sebe spája hneď dve dôležité oblasti zodpovedného podnikania, a to podporu komunity a ochranu životného prostredia.

Koncom minulého roka darovala VSE centru Oáza – Nádej pre nový život niekoľko kusov bubnových káblov, ktoré bežne slúžia ako obalový materiál pri preprave elektrických káblov. Zatiaľ čo za normálnych okolností by po splnení svojho účelu smerovali tieto bubny na skládku, centrum Oáza ich využila ako stavebný materiál pri výstavbe domčeka, ktorý poskytne strechu nad hlavou 5-6 ľuďom bez domova či viacčlennej rodine. „Ide o pilotný projekt, no veríme, že v budúcnosti sa nám podarí podporiť výstavbu viacerých takýchto domčekov,“ povedala Andrea Danihelová, hovorkyňa spoločnosti.

Centrum Oáza – Nádej pre nový život v Bernátovciach, okres Košice-okolie, momentálne ponúka útočisko približne 250 ľuďom v núdzi a bez domova. Okrem dospelých mužov a žien centrum ubytováva aj rodiny s väčším počtom detí a plánuje sa rozšíriť aj o časť pre ľudí starších, chudobných či osamelých.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.