09. 09. 2016 Východoslovenská energetika Holding

VSE CITY RUN pomáha vybudovať cestovináreň

Vyhráva jeden, pomáha každý. Už deviaty rok sa spoločnosti VSE Holding a.s. darí napĺňať toto heslo prostredníctvom jedného z najväčších a najúspešnejších projektov, ktorý v sebe spája šport a charitu v jednom. V charitatívnom behu VSE CITY RUN totiž nejde o to, kto bude prvý, ale koľko ľudí, vrátane detí, príde na štart. Každé euro vyzbierané cez štartovné totiž smeruje na dobrú vec.

V mesiaci máj sa v Košiciach, a po prvýkrát aj v Prešove, na štarte stretlo cez 4 000 bežcov, z čoho vyše 2 600 nadšencov behalo v Košiciach. Ide tak o absolútny rekord v počte účastníkov v domovskom meste tohto podujatia od jeho začiatku.

Práve vďaka bohatej účasti sa podarilo vyzbierať takmer 12 000 eur, čím sa organizátorom podarilo dosiahnuť tohtoročnú pomyselnú hranicu 100 000 eur celkovej vyzbieranej sumy. Výťažok tvorí štartovné, ktoré bolo navýšené o 33 eur za každý km odbehnutý na bežeckom páse na hlavnom pódiu. Len v Košiciach bola táto suma násobená číslom 113 – toľko km sa totiž podarilo odbehnúť.

Výťažok z tohtoročného VSE CITY RUN-u bol venovaný Centru pre obnovu rodiny Dorka, ktoré pomáha rodinám v ťažkých životných situáciách v oboch mestách. Prostredníctvom jedného zo svojich zriaďovateľov, organizácii Úsmev ako dar, výťažok podporí realizáciu nového projektu, ktorým je vznik cestovinárne v prešovskej Dorke. Prvé balenia cestovín, ktoré by mali z výrobnej linky vyjsť do konca roka, budú k dispozícii v obchodnom reťazci Kaufland. Ten sa totiž podujal preferovať tohto lokálneho a sociálne orientovaného dodávateľa cestovín pre svoje predajne.

Zriadenie výrobnej prevádzky v priestoroch krízového centra má viacero výhod. Klientky Dorky sú často v zlej finančnej situácii. Prácou v cestovinárni priamo na mieste ich prechodného bydliska nebudú musieť cestovať za prácou. Ušetria aj na čase, ktorého pri starostlivosti o deti v nekompletných rodinách majú naozaj málo. Uľahčí sa im tak aj návrat do bežného života a budú o krok bližšie k osamostatneniu sa, ktoré je cieľom pobytu v Dorke.

 

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.