30. 04. 2019 Všeobecná úverová banka

VÚB banka motivovala mladé ženy k práci v IT

Žena v IT sektore je stále vnímaná ako niečo výnimočné, dokonca zvláštne. Ale prečo by to tak malo byť? Vzdelávanie dievčat v IT sektore je veľmi dôležité a je naozaj potrebné venovať sa tejto téme už so študentkami stredných škôl či gymnázií, ktoré pred nástupom na vysokú školu či univerzitu uvažujú o svojej ďalšej ceste. VÚB banka si to uvedomuje, a preto sa zapojila do akcie Girl’s Day 2019.

Vo VÚB banke privítali študentky v rámci akcie Girl‘s Day 2019 po prvýkrát. Girl‘s Day, celosvetový deň žien v IT je špeciálne podujatie, ktoré sa koná každoročne štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci roka, tento rok teda 25. apríla. Organizátorom Girl‘s Day na Slovensku je občianske združenie Aj Ty v IT. Združenie pracuje s dievčatami od 8 rokov, študentkami, ale aj s pracujúcimi ženami. Cieľom aktivít je motivovať ich k štúdiu informatiky a následnému zamestnaniu sa v danom odbore.

Počas akcie Girl‘s Day IT podniky, inštitúcie či organizácie vo vyše 166 krajinách sveta otvárajú svoje brány stredoškoláčkam, ktoré tak majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do sveta IT. Cieľom tejto sympatickej aktivity je prezentovať atraktívny odbor informačných technológií dievčatám vo veku 15-18 rokov a priblížiť im, aké možnosti štúdia či práce tento odbor ponúka.

Vo VÚB banke počas tohto výnimočného dňa privítali 16 stredoškoláčok z trenčianskych, trnavských a bratislavských gymnázií a obchodných akadémií. Ráno ich privítal Peter Novák, vrchný riaditeľ úseku Prevádzky a IT, ktorý ich povzbudil v ich záujmoch aj o túto oblasť. Následne si pozreli viaceré priestory banky, od priestorov IT developmentu, projektových priestorov a nakukli aj do kancelárie generálneho riaditeľa. Nosnou časťou programu bol workshop so ženami, ktoré pracujú na rôznych pozíciách na IT oddelení v banke. Tie dievčatám prezradili aká bola ich cesta k IT, čo vlastne študovali a ako sa dostali k IT práci, čo je náplňou ich práce alebo aj to, na čo by sa mali dievčatá zamerať ak by sa v budúcnosti chceli uplatniť na takýchto pozíciách.

VÚB banka  si uvedomuje potrebu podpory dievčat nielen vo vzdelávaní a zamestnaní v IT sektore, ale dlhodobo sa tiež zameriava na zvýšenie počtu žien-podnikateliek prostredníctvom rôznych projektov, ktoré organizuje aj v spolupráci so svojou Nadáciou VÚB. Akcia Girl‘s Day 2019 mala vo VÚB veľký úspech, o čom svedčia nadšené tváre a pozitívna spätná väzba nielen študentiek, ale aj pani učiteľky, ktorá dievčatá sprevádzala, a zamestnankýň banky. Preto sa VÚB banka rozhodla, že sa zapojí do tohto zmysluplného projektu aj budúci rok.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.