15. 04. 2019 U. S. Steel Košice

Bezpečnosť je v U. S. Steel Košice priorita č. 1

Aprílovým šampiónom bezpečnosti sa stal vedúci prevádzky Balenie a služby dcérskej spoločnosti Obalservis Peter Kolesár. Ocenenie za jeho iniciatívu pri identifikovaní a odhaľovaní rizík v jemu zverenej prevádzke mu odovzdali viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a služby Elena Petrášková a generálny manažér pre bezpečnosť a hygienu a REACH Mark Salo.

Peter Kolesár pracuje v železiarňach od roku 1990. Prešiel rôznymi pozíciami, vďaka čomu vie veľmi dobre odhadnúť možné ohrozenia a predchádzať im. Na svojom konte má niekoľko významných projektov, ktoré pomáhajú všetkým kolegom pri bezpečnej práci. „V našej fabrike sú riziká prakticky všade, vonku aj vnútri. My v Obalservise pracujeme v podmienkach, kde sú okolo nás mobilné zariadenia, narábame s plechom, z čoho vyplývajú aj riziká,“ vysvetľuje Peter Kolesár. Bezpečnosť, ktorú kladie firma na prvé miesto, je už v hlavách zamestnancov pevne usadená. Málokomu treba vysvetľovať, že musí byť obozretný a dodržiavať pravidlá.  „Ľudia sú už iní, inak nastavení, ich zmýšľanie je celkom iné. Aj keď prijmeme nejaké nové opatrenie, tak už vedia, že ide o ich zdravie. Akceptujú, že ak sa niečo urobí, je to v prvom rade pre nich,“ konštatuje. Každý sa  podľa neho musí adaptovať na tunajšie podmienky.

Keď na pracovisko nastúpia mladí, starší kolegovia na nich dohliadajú, pracujú vo dvojiciach, jeden na druhého dávajú pozor, rešpektujú, že platí to, čo je odskúšané a zabehnuté.