20. 01. 2021

Káva pre hrdinov – charitatívny projekt spoločnosti Tchibo urobil radosť tisícom obdarovaných

Tchibo začalo na jar roku 2020 jedinečný charitatívny projekt Káva pre hrdinov, ktorý urobil radosť tisícom obdarovaných. Ľuďom, ktorí nasadzujú svoje životy pri boji s koronavírusom. Cieľom je povzbudiť vyčerpaných zdravotníkov v prvej línii a ďalšie subjekty kofeínom a chvíľkou oddychu s kávou. Pomoc smeruje predovšetkým do nemocníc, biohazardných sanitiek a posádkam záchranárov na území celého Slovenska. Významná je aj pomoc subjektom v okolí obchodov Tchibo. Sami zamestnanci majú možnosť vytypovať subjekty v okolí obchodov, a podporiť tak svoju najbližšiu komunitu kofeínovými darčekmi. Dáva to zmysel nielen obdarovaným, ale i zamestnancom, ktorí nemôžu vykonávať bežnú pracovnú činnosť z dôvodu obmedzeného predaja, a sú tak radi, že môžu aspoň nejako pomôcť.

Projekt reaguje na konkrétny dopyt a potreby viac než 100 subjektov. Niektorí uprednostňujú instantnú kávu pre jej jednoduchú prípravu, iní mletú či zrnkovú. Ľudia v teréne oceňujú kávovú limonádu v plechovke.

Celkovo tak bolo do konca roka 2020 darovaných približne 5 ton kávy a vyše 12 000 plechoviek Mazagrande. Milé a často i dojemné reakcie od obdarovaných potvrdzujú, že táto forma pomoci má zmysel.