11. 06. 2019 Všeobecná úverová banka

Do podujatia Naše mesto sa zapojil rekordný počet dobrovoľníkov z VÚB

Naše mesto je najväčším podujatím firemného dobrovoľníctva na Slovensku, ktoré organizuje Nadácia Pontis. Keďže zamestnanci VÚB majú dobré srdce a radi pomáhajú svojmu okoliu, banka sa zapája do tejto aktivity pravidelne už niekoľko rokov. Tento rok bol výnimočný nielen počtom organizácií, ktorým bankári pomáhali, ale najmä počtom dobrovoľníkov z radov VÚB.

V piatok 7. júna zamestnanci VÚB dobrovoľničili na 6 lokalitách po celom Slovensku. Až 206 VÚB dobrovoľníkov, ktorí v tento deň vymenili obleky a kostýmy za pracovné oblečenie a rukavice, sa s chuťou pustilo do zmeny svojho okolia, či pomoci deťom a starším ľuďom.

V Bratislave VÚB pokračovala v tradičnej brigáde v kultúrno-kreatívnom centre Nová Cvernovka, kde sa jej zamestnanci zamerali na zveľadenie parku, v ktorom sa stretávajú nielen „cvernovkári“, ale aj široká verejnosť. Zamestnanci spoločnými silami vdýchli centru opäť život vďaka novo namaľovanému plotu či novým kvetináčom, ktoré dotvárajú príjemnú atmosféru v okolí Novej Cvernovky.

Ďalšia skupinka VÚB zamestnancov zakotvila v bratislavskej Prüger-Wallnerovej záhrade. Tu sa dobrovoľníci doslova potrápili s obrovskými nánosmi náletovej vegetácie a invazívnych rastlín, suchými konármi, ale aj odpadom, ktorý bol do areálu nelegálne navozený. Okrem toho očistili aj starodávny domček, skleník a historický mobiliár. Nielen organizátori, ale aj zamestnanci boli nadšení z výsledku svojej práce.

Tretia partia bratislavských VÚB dobrovoľníkov navštívila ZŠ s MŠ pre deti a žiakov so sluchovým postihnutím. Plot, ktorý natierali ekologickou a zdravotne nezávadnou farbou, sa tiahne okolo celej školy. V natieraní pomáhala aj pani riaditeľka, a aj niekoľko žiakov. Výsledkom boli žiarivé farby na plote, ktoré rozjasnili nielen areál školy, ale aj oči detí a žiakov.

Zamestnanci z okolia Banskej Bystrice, ktorým záleží na ich okolí a meste, upratovali a zveľaďovali parčík Na Karlove, čím podali pomocnú ruku Banskobystrickému okrášľovaciemu spolku. Ich dobrovoľnícku prácu ocenia nielen všetci obyvatelia štvrte Na Karlove, ale aj okoloidúci, ktorí si budú môcť vďaka zamestnancom z banky posedieť na nových lavičkách a načerpať novú energiu.

To, že dobrovoľníctvo je super teambuilding dokázali zamestnanci z Prešova. Celý tím sa spojil, aby pomohol organizácii Rákociho cesta s revitalizovaním hradu Šebeš. Dobrovoľníci najprv absolvovali krátku túru na hrad, kde vyčistili jeho okolie od odpadu. Pomohli tiež s prípravou na obnovu hradných múrov a vytvorili aj posedenie pre turistov a návštevníkov zrúcaniny.

Potešiť starších ľudí do Domu seniorov v Tatranskej Štrbe prišli VÚB dobrovoľníci z okolia Popradu. Zamestnanci, ktorí tu boli navštíviť seniorov minulý rok, motivovali ďalších, a preto banka s veľkou radosťou musela tento rok hľadať ďalšie aktivity, ktorými by centru pomohla. Bankári opravili chodník, pokosili a pohrabali trávu, zasadili kvety a osadili vtáčie búdky. Pre seniorov tak vytvorili akúsi oázu pokoja.

VÚB sa teší úprimnej radosti nielen organizácií, detí, seniorov, ale aj svojich zamestnancov, a preto sa do aktivity Naše mesto určite zapojí aj budúci rok.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.