28. 11. 2017

Druhý ročník programu iNOVEum pre biznis nápady stredoškolákov

Približne stovka stredoškolákov zo Spišskej Novej Vsi otváracím seminárom v novembri spoločne odštartovala 2. ročník grantového programu iNOVEum.

Približne stovka stredoškolákov zo Spišskej Novej Vsi otváracím seminárom v novembri spoločne odštartovala 2. ročník grantového programu iNOVEum. Program prebieha za podpory spoločnosti Embraco, Nadácie Pontis a v réžii iniciatívy Rozbehni sa! Pomáha vyhľadávať biznis nápady stredoškolských študentov, rozvíjať ich a viesť mladých ľudí k realizácii svojej myšlienky. iNOVEum nadväzuje na svoj prvý ročník, v ktorom sa do najužšieho finále dostalo osem projektov a z nich päť získalo finančnú podporu v celkovej výške 15 tisíc eur z Nadačného fondu Embraco.

„V tomto školskom roku sa prvej časti zúčastnilo dokopy približne 570 žiakov,“ komentuje Juraj Kováč z think-tanku Rozbehni sa! „Spolu sme len počas týchto stretnutí vymysleli 41 životaschopných nápadov a sám som zvedavý, ako sa študenti postupne zhostia ich uvedenia do života.“

Dlhodobým cieľom programu je povzbudiť mladých ľudí na Spiši k podnikateľskému mysleniu, nebojácnosti pri realizácii svojich snov a nápadov a v neposlednom rade k tomu, aby študenti po skončení strednej školy neopúšťali svoj domovský región a prispievali k jeho rozvoju.

V minulom ročníku si finančnú podporu na ďalší rozvoj nápadu odniesli napríklad nafukovací člnostan, flexibilný desiatový box, dizajnová lampa nabíjajúca smartfón či návrh súpravy oblečenia v hip-hopovom štýle.