10. 03. 2022 Generali Poisťovňa

Generali daruje 600 000 eur na pomoc ľuďom z Ukrajiny

Slovenská Generali a Generali Česká poisťovňa vyčlenili zo svojich zdrojov sumu viac ako 600 000 eur, ktorú venujú organizáciám pomáhajúcim utečencom z Ukrajiny.

„Osudy ľudí, ktorí priamo čelia vojne, nám nie sú a nemôžu byť ľahostajné. Naša firma stojí pri ľuďoch v ťažkých životných situáciách, a preto sme sa rozhodli pomôcť finančne aj materiálne tým, ktorí kvôli vojne museli opustiť svoje domovy,“ vysvetľuje Roman Juráš, country manažér Skupiny Generali pre Českú republiku a Slovensko, iniciatívu poisťovne.

Slovenská Generali a Generali Česká poisťovňa vyčlenili zo svojich zdrojov sumu viac ako 600 000 eur, ktorú venujú organizáciám pomáhajúcim na Slovensku a v Česku ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou na Ukrajine.

Zároveň obe spoločnosti organizujú finančnú zbierku aj medzi svojimi zamestnancami. Všetky vyzbierané financie budú následne zaslané na účet pomáhajúcim organizáciám – ako je Magna, Človek v ohrození, Nadácia Integra, Ukrajinský červený kríž a podobne.

Z vyčlenených zdrojov už Generali na Slovensku podporila neziskovú organizáciu Človek v ohrození, ktorá poskytuje priamo pomoc utečencom prichádzajúcim na Slovensko. Taktiež podporila občianske združenie IPčko, ktoré na slovensko-ukrajinské hranice posiela intervenčný tím. Vyslaní psychológovia budú utečencom poskytovať psychickú podporu v tomto vypätom období. Finančnú pomoc od Generali dostalo aj azylové zariadenie pre ženy s deťmi Brána do života, ktoré poskytuje dočasné ubytovanie pre matky s deťmi utekajúcimi pred vojnou na Ukrajine.

Priamu finančnú pomoc a podporu poskytuje Generali v oboch krajinách od začiatku aj svojim zamestnancom a obchodníkom pochádzajúcim z Ukrajiny a ich rodinám, pričom aktívne rieši ich situáciu. Pomocnú ruku podali aj obchodníci poisťovne Generali pôsobiaci v priľahlých regiónoch, ktorí rozbehli finančné zbierky na podporu kolegov a aktívne pomáhajú aj priamo na hraniciach v rámci materiálnej pomoci.

Generali spustila medzi svojimi zamestnancami a obchodníkmi aj materiálnu zbierku aktuálne najviac potrebných vecí. Tieto vyzbierané potreby bude následne distribuovať priamo na východné Slovensko.

V súvislosti s aktuálnym dianím sa Skupina Generali rozhodla zatvoriť svoje zastúpenie v Moskve. Zároveň odstupuje zo svojich pozícií v predstavenstve ruskej poisťovne Ingosstrachsvoje pôsobenie v Rusku ukončuje aj prostredníctvom spoločnosti Europ Assistance.

Skupina sa tiež rozhodla venovať 3 milióny eur na podporu utečeneckých programov, vrátane príspevku pre Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov, ktorý zastrešuje humanitárnu pomoc na Ukrajine.

V súčasnosti prebieha v krajinách, kde má Generali svoje zastúpenie, aj celosvetová iniciatíva na získanie finančnej pomoci pre ľudí na Ukrajine. Do finančnej zbierky sa môžu zapojiť zamestnanci Generali na celom svete. Vyzbieranú sumu následne Generali znásobí a venuje ju organizácii Unicef na pomoc postihnutým rodinám.