07. 05. 2024 Generali Poisťovňa

Generali pristupuje k zdraviu zamestnancov inovatívnou formou

Poisťovňa Generali predstavila tento rok na Slovensku svojim zamestnancom nový zamestnanecký benefit - skríningovú zdravotnú prehliadku priamo v budove centrály. Nový benefit, ktorého cieľom bolo podporiť zdravotný stav a celkovú pohodu, využilo viac ako 280 zamestnancov.

Poisťovňa Generali si veľmi cení zdravie každého svojho zamestnanca a uvedomuje si, aká dôležitá je prevencia a starostlivosť o vlastné zdravie, pretože zdraví zamestnanci sú základom úspechu každej spoločnosti. „Investícia do zdravia našich ľudí nie je len zodpovedným krokom, ale aj strategickým rozhodnutím, ktoré prispieva k dlhodobej udržateľnosti a efektivite nášho fungovania. V dnešnej uponáhľanej dobe nemá každý dostatok času navštevovať lekárov pravidelne. Preto sme sa rozhodli priniesť zdravotné služby priamo k nám na centrálu, aby kolegovia nemuseli tráviť čas cestovaním a čakaním v čakárňach,“ hovorí Lucia Obertová z oddelenia ľudských zdrojov a HR.

Vitalita nie je formalita

Zamestnanci Generali mali možnosť na centrále absolvovať rôzne testy, vyšetrenia či poradenstvo, ktoré im pomohli identifikovať možné zdravotné riziká, a predchádzať tak zdravotným nepríjemnostiam. Vďaka odberu krvi mohli zamestnanci získať analýzu až 57 kľúčových faktorov, ktoré ukázali kvalitu ich pečene, obličiek, riziko vzniku cukrovky, kardiovaskulárnych ochorení či celkového metabolizmus. V rámci fyzickej kondície mohli absolvovať vyšetrenia ako EKG, stav ciev, meranie tlaku či kontrolu pomeru svalov a tuku v tele. Veľký záujem bol aj o prístrojové vyšetrenie zraku, ktoré pomohlo zamestnancom skontrolovať kvalitu zrakovej ostrosti či korekciu aktuálnych dioptrií, ktoré nosia.

Okrem toho, že zamestnanci získali dôležité informácie o svojom zdravotnom stave, môžu mať aj pokojnejšie svedomie, že sa starajú o svoje zdravie.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.