20. 07. 2023 Všeobecná úverová banka

Italia Soccer Camp – detský futbalový tábor

Už deviaty rok VÚB banka organizovala detský futbalový tábor - Italia Soccera Camp v spolupráci s Generali. Tohtoročný tábor mal aj špeciálneho hosťa - majstra sveta, víťaza Ligy majstrov, bývalého útočníka Juventusu Turín - Alessandra Del Piera. Atmosféru jedinečného kempu si okrem detí zamestnancov VÚB banky a Generali užili najmä deti zo sociálne slabších rodín a deti rodín, ktoré utiekli pred vojnou na Ukrajine.

Týždňový tábor Italia Soccer Camp sa uskutočnil začiatkom júla od 10. do 14. 07. na štadióne akadémie FC Petržalka a zúčastnili sa ho nielen chlapci, ale aj dievčatá vo veku od 7 do 14 rokov. Možnosť zúčastniť sa profesionálneho futbalového kempu dostali najmä deti zo sociálne slabších rodín z Centra pre deti a rodiny organizácie Úsmev ako dar.  Denného tábora sa zároveň zúčastnili aj deti z detského domova a množstvo ďalších detí.

Účastníci tábora získali jedinečnú príležitosť trénovať rovnakými metódami ako talianska reprezentácia. Dievčatá a chlapci absolvovali so špičkovými trénermi hodiny taktiky a takisto aj  technické a atletické tréningy. Bývalí skvelí futbalisti poradili mladým hráčkam a hráčom ako zvládať štandardné herné situácie, obrať súpera o loptu a vzápätí streliť gól. Takisto dostali rady ako taktizovať pri útočení na súperovu bránku alebo ako zosúladiť pohyby pri minimálnom čerpaní fyzickej energie.

Kemp prebiehal každý deň v dvojfázových tréningoch, medzi ktorými mali voľnočasové aktivity. Deti boli rozdelené do piatich skupín a v každej mali talianskeho trénera a slovenského asistenta z FC Petržalka Akadémia. Talianský trénerský tím zastupovali Mauro Bencivenga, Pierluigi Prete, Alessandro Bertoni, Gianluca Angelucci, Daniele Panico.

Deti mali možnosť inšpirovať sa aj talianskym uznávaným TIK-TOKerom a freestylerom – Swann Ritossa (FIFA World Cup 2022 freestyler), ktorý ich naučil množstvo trikov.

Traja najlepší sa zúčastnia budúci rok medzinárodného sústredenia v rámci Dňa talianskeho futbalového tábora v tréningovom stredisku Coverciano. Okrem tréningov zažijú zápasy najvyššej talianskej ligy a navštívia Múzeum talianskeho futbalu.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.