13. 06. 2022 McDonald’s Slovakia

Na podujatí Naše Mesto sa k zamestnancom McDonald’s pripojili aj dobrovoľníci z iných firiem

Už viac ako 15 rokov sa firmy, samosprávy a verejnosť spájajú pre dobrú vec. Prostredníctvom podujatia Naše mesto čistia a skrášľujú prostredie vo svojom okolí, vďaka čomu robia zo slovenských miest lepšie miesta na život. Do iniciatívy sa tento rok zapojila aj spoločnosť McDonald’s, ktorá ju podporila nielen účasťou 121 zamestnancov, ale stala sa aj jedným z hlavných partnerov. Počas piatka, 10. júna, zamestnanci McDonald’s spolu s 22 dobrovoľníkmi z iných firiem vyzbierali až 60 plných vriec odpadu v širšom okolí svojich prevádzok. Dve aktivity v okolí Ružinova sa museli z dôvodu nepriaznivého počasia presunúť, realizácia prebehne v náhradnom termíne, 17. júna.

Najväčšiu firemnú dobrovoľnícku aktivitu na Slovensku zameranú na čistenie a skrášľovanie miest sa tento rok rozhodlo podporiť celkovo až 8 822 dobrovoľníkov. Zamestnanci firiem a samospráv, ale aj dobrovoľníci z celého Slovenska vyšli aj tento rok do ulíc a parkov s jasným cieľom – odbremeniť svoje mestá od zbytočných odpadkov a spoločne si vytvoriť prostredie, v ktorom sa im bude žiť lepšie.  Do upratovania miest a priľahlých častí sa tento rok zapojilo aj 121 zamestnancov spoločnosti McDonald’s, ktorí spoločnými silami vyčistili nielen prostredie v blízkosti prevádzok v Bratislave, Trnave, Žiline, Prešove, Nitre a Nových Zámkov, ale aj okolie Liptovskej Mary, mestského parku Lanice vo Zvolene, cyklotrás a dolín.

„Spoločnosť McDonald’s sa dlhoročne angažuje v téme ochrany životného prostredia a hľadá spôsoby, ktorými by dokázala znížiť negatívne dopady na našu planétu. Naši zamestnanci sa snažia udržiavať širšie okolie svojich prevádzok bez odpadkov a priebežne počas celého roka posielajú do ulíc tzv. Trash Patrol tímy, ktoré ročne vyzbierajú tony odpadu. Sme radi, že sa naše Trash Patrol tímy zapojili do iniciatívy Naše Mesto, kde spolu s verejnosťou vyčistili aj širšie okolie v desiatich slovenských mestách,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR manažérka pre spoločnosť McDonald’s na Slovensku.

×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.